Élő Közvetítések

Szaúd-Arábia a vb-történet egyik legnagyobb meglepetését okozva legyőzte Argentínát

Ken Satomi / Yomiuri / The Yomiuri Shimbun via AFP

Az egyik legnagyobb favoritnak tartott Argentína 2-1-es vereséget szenvedett Szaúd-Arábia ellen a katari vébé C csoportjának első fordulójában.

Már a második percben vezethetett volna az argentin csapat, de Messi jobb alsóba tartó lövését kitolta al-Ovajsz, a szaúdiak kapusa. A tizedik percben viszont már megszületett Messi hetedik vb-gólja, mivel egy szabadrúgás előtti lerántás miatt büntetőt kapott Argentína, amit a csapatkapitány értékesített.

Uwe Seeler, Pelé, Miroslav Klose és Cristiano Ronaldo után ő lett az ötödik focista, aki négy vébén is gólt szerzett, és 35 évesen és 151 naposan az argentinok második legidősebb vb-góllövője lett.

A szünetig még további három gólt szereztek az argentinok, de maradt az 1-0, mert mind Messi, mind Lautaro Martínez (kétszer) lesről talált be. A szaúdiaknak kaput eltaláló lövésük sem volt, úgyhogy semmi jel nem mutatott arra, ami a második félidő elején történt.

Akkor ugyanis öt percen belül fordított a szaúdi válogatott, előbb al-Sehri, majd Szalem al-Davszari lepte meg az argentinokat, különösen az utóbbi gólja volt szép, a 16-osról csavart a bal felsőbe.

Rengeteg idő volt még hátra, de az argentinok idegesen, kapkodva és pontatlanul játszottak, a szaúdi kapusnak mindössze egy bravúrt kellett bemutatnia, amikor Lisandro Martínez lövése a kapu előtt még megpattant Tagliaficón.

A 2-1-es szaúdi győzelem azt jelenti, hogy megszakadt Argentína 36 meccses veretlenségi sorozata!

Sokk Argentínának: Messiék kikaptak Szaúd-Arábia ellen

Megszakadt az argentin válogatott 36 meccses veretlenségi sorozata, miután a vb egyik nagy favoritja kikapott Szaúd-Arábia ellen. Pedig Messi révén a 10. percben vezetettek a dél-amerikaiak (ez volt a klasszis hetedik gólja a vébéken), és az első félidőben még három gólt szerzett Argentína, de mindegyiket lesről.

A második félidőben aztán jött a fordulat, a szaúdiak a 48. és az 53. percben is betaláltak (a második gól, Szalem al-Davszari csavarása különösen szép volt), és Argentína hiába támadott, nagyon pontatlanul, kapkodva focizott.

Vége!

Szaúd-Arábia a vb-történet egyik legnagyobb szenzációját okozva 2-1-re győzött Argentína ellen.

Hú, saját védőjét tarolta le a kapus

Al-Ovajsz repült ki a kapuból, majd térddel fejbe találta al-Sahranit, aki elterült a földön. A játék ment tovább, Messi kavargatott, majd elvesztette a labdát, és csak ekkor jöhetett az ápolás.

Itt az első sárga

Al-Malki csúszott oda egy labdára, lábat is talált, övé a meccs első sárgája.

Hatalmas mentés volt!

Messi egyelíthetett volna, ám Tambakti zseniális becsúszással mentette meg a szaúdiakat.

Mi van itt? 2-1 a szaúdiaknak

Romero még tudott menteni fejjel egy veszélyes lövésnél, de al-Davszari tökéletesen csavart a bal felsőbe. Fordított Szaúd-Arábia!

Ahogy várni lehetett, nagy az argentinok fölénye

54 százalékban náluk volt a labda, öt próbálkozásuk volt, míg a szaúdiaknak egy sem. Igaz, az argentinok csak kétszer találták el a kaput, úgyhogy a 16-os környékén jobban kell figyelniük, valamint az indításoknál is, mert háromszor is lesről találtak be.