Élő Közvetítések

Szaúd-Arábia a vb-történet egyik legnagyobb meglepetését okozva legyőzte Argentínát

Ken Satomi / Yomiuri / The Yomiuri Shimbun via AFP

Az egyik legnagyobb favoritnak tartott Argentína 2-1-es vereséget szenvedett Szaúd-Arábia ellen a katari vébé C csoportjának első fordulójában.

Már a második percben vezethetett volna az argentin csapat, de Messi jobb alsóba tartó lövését kitolta al-Ovajsz, a szaúdiak kapusa. A tizedik percben viszont már megszületett Messi hetedik vb-gólja, mivel egy szabadrúgás előtti lerántás miatt büntetőt kapott Argentína, amit a csapatkapitány értékesített.

Uwe Seeler, Pelé, Miroslav Klose és Cristiano Ronaldo után ő lett az ötödik focista, aki négy vébén is gólt szerzett, és 35 évesen és 151 naposan az argentinok második legidősebb vb-góllövője lett.

A szünetig még további három gólt szereztek az argentinok, de maradt az 1-0, mert mind Messi, mind Lautaro Martínez (kétszer) lesről talált be. A szaúdiaknak kaput eltaláló lövésük sem volt, úgyhogy semmi jel nem mutatott arra, ami a második félidő elején történt.

Akkor ugyanis öt percen belül fordított a szaúdi válogatott, előbb al-Sehri, majd Szalem al-Davszari lepte meg az argentinokat, különösen az utóbbi gólja volt szép, a 16-osról csavart a bal felsőbe.

Rengeteg idő volt még hátra, de az argentinok idegesen, kapkodva és pontatlanul játszottak, a szaúdi kapusnak mindössze egy bravúrt kellett bemutatnia, amikor Lisandro Martínez lövése a kapu előtt még megpattant Tagliaficón.

A 2-1-es szaúdi győzelem azt jelenti, hogy megszakadt Argentína 36 meccses veretlenségi sorozata!

Azta, hova lőtte!

Messi szabadrúgása után a labda pont a 16-osnál várakozó De Paulhoz került, aki nagyjából úgy találta el a labdát, mintha életében először lenne a lábán futballcipő.

A vádlija fáj a szaúdi csékának

A csodavizet és a fagyasztót is bevetette az szaúdi orvosi stáb, hogy al-Faradzs folytatni tudja a meccset. De már melegít egy csere az oldalvonalnál.

Lautaro válla lógott be

Most ismételték az előző gólt, a válla lógott be az Inter csatárának. Aki azóta lőtt még egy gólt lesről.

Hozzájuk csatlakozott Messi

Uwe Seeler, Cristiano Ronaldo, Pelé és Miroslav Klose tudott rajta kívül négy vébén is gólt szerezni. Igazán exkluzív társaság!

Lautaro góljával 2-0!

Ráfizettek a szaúdiak a lestaktikára, Lautaro Martínez jó ütemben lépett ki, és átemelte a labdát a kapus fölött. 2-0.

És még mindig Messi

Ő a második legidősebb argentin vb-gólszerző, 35 évesen és 151 naposan talált be. A rekorder Martin Palermo, aki 36 évesen és 227 naposan köszönt be a görögöknek a 2010-es világbajnokságon.

Messi belövi – de lesről

A kezdőkörből lépett ki, a védők nem érték utol, be is gurította, de a partjelző felrántotta a zászlót.

Feljebb jöttek a szaúdiak

Elkezdtek az argentin térfélen labdát vadászni, de nagyon még nem tudták zavarba hozni a dél-amerikai csapatot.

Messi érzi az első félidőket a vébén

Hét vb-góljából a legutóbbi négy egyaránt a szünet előtt esett. Messi közelít az argentin vb-gólrekorderhez, aki nem más, mint Gabriel Batistuta, aki tíz góllal zárt.

Békít a bíró

Keményen kezdtek a csapatok, al-Malki csúszott oda L. Martíneznek, a bíró még nem kapta elő a sárgát, de igyekszik nyugtatni a kedélyeket.

Mekkora védés volt!

Másfél percet kellett várni az első helyzetre, Lautaro még nem tudott befordulni, Messi viszont futtából megcélozta a jobb alsót, de al-Ovajsz óriásit védett.

Kezdünk!

Kék-fehérben az argentinok, zöld felsőben a szaúdiak.

Óriási sorozatot raktak össze az argentinok

Minden sorozatot figyelembe véve már 36 meccse veretlen a dél-amerikai válogatott, és egy találkozóra van attól, hogy beállítsa az olaszok 37 meccses abszolút rekordját.

Nem valószínű, hogy a szaúdiakról szól majd a torna

A Sport24 szerzője, Marosi Gergő Argentínát az erősorrend második helyére tette, az ősi rivális brazilok mögé. Szaúd-Arábiától viszont nem vár sokat, és őket tartotta előzetesen a torna leggyengébb csapatának.