Élő Közvetítések

Ronaldo csak csere volt, Portugália mégis megsemmisítő vereséget mért Svájcra

Buda Mendes/Getty Images

Portugália 6-1-re kiütötte Svájcot a katari világbajnokság keddi nyolcaddöntőjében.

Óriási meglepetést okozott Fernando Santos szövetségi kapitány azzal, hogy kihagyta legnagyobb sztárját, Cristiano Ronaldót a kezdőből. A svájciaknál viszont ott volt Breel Embolo, akit folyamatosan őrzött egy portugál középpályás. Kevés izgalmat hozott a félidő első harmada, mígnem a Ronaldo helyére bekerülő Goncalo Ramos kapott egy passzt a tizenhatoson belül. A 21 éves csatár húzott egy merészet, Fabian Schär mellett kiszorított helyzetből is kapura lőtt és a rövid fölsőbe bombázott.

Két-három portugál meginduláson kívül újra csönd következett, majd egy szögletből Pepe is gólt fejelt. Ezzel ő lett a legidősebb gólszerző a világbajnokságok egyenes kieséses szakaszában 39 évesen és 283 naposan.

Embolo egy szóló után kikényszerített faultot a portugálokból, ezt Xedran Shaqiri centikkel kapu mellé csavarta. Ezután Edimilson Fernandes középre passzolt labdájába vetődött bele Diogo Costa, sőt Remo Freuler ismétlésébe is belekapott, mielőtt Diogo Dalot felszabadíthatott volna. Szünet előtt Ramos is rúghatott volna egy újabb gólt, de Yann Sommer leért a bal alsóba szánt gurításra, így félidőben 2-0-ra vezetett Portugália.

Térfélcsere után is a portugálokról szólt a meccs, ráadásul öt perc alatt újra beköszönt Ramos, ezúttal Dalot centerezését pöckölte lábujjheggyel a kapu jobb oldalába.

Ezzel be is indult a félidő, mert azonnal jött egy újabb portugál gól, Otávio parádés sarkazásának hála rendezetlen védelemre rohanhatott három portugál, közülük Raphael Guerreiro került helyzetbe és a tizenhatos bal oldaláról érkezve a léc alá bombázott.

Kettős cserével felelt Svájc, de nem ennek köszönhette a szépítő gólt, hanem a duplázó Ramosnak, aki pont úgy csúsztatott meg egy szögletet, hogy a hosszún érkező Manuel Akanjinak csak az üres kapuba kellett passzolnia.

Ezután épp leült volna a meccs, amikor Joao Félix talált egy tökéletes passzsávot két védő között, a remekül érkező Ramos pedig átemelte a kirepülő Sommer fölött a labdát, ami így a kapuba pattogott. Ezzel megszerezte első mesterhármasát olyan vb-meccsen, amin kezdő volt.

Cirka 10-15 perces nézői skandálás után aztán beállt csereként Cristiano Ronaldo, de hiába tömték őt labdákkal, csak lesgólig jutott a hajrában. A végeredményt a csereként beálló Rafael Leao állította be, aki a tizenhatos bal sarkáról emelt a hosszúba, ezzel végképp megsemmisítve a svájci reményeket.

Ezzel Portugália rendkívül meggyőző teljesítménnyel jutott tovább és készülhet a december 10-i, Marokkó elleni negyeddöntőre.

Svájc az új Andorra

Ronaldo eddig háromszor kezdett kispadról válogatott meccset, ebből kétszer Andorra ellen állt be.

Leültették volna Ronaldo a szurkolók, mégis csalódottak, hogy csere

Még egy Ronaldós érdekesség, egy portugál lap olvasói is leültették volna a kispadra, pedig hazájában imádják a legjobban a csatárt. Ehhez képest a helyszíni riporterek szerint megdöbbentek és csalódottak a stadonba érkező drukkerek, hogy Ronaldo csak csere.