Élő Közvetítések

Brazília 36 perc alatt kiütötte Dél-Koreát

MANAN VATSYAYANA / AFP

Brazília mindössze három gólt szerzett a katari focivébén a három csoportmeccsén, erre most 36 perc alatt kivégezte Dél-Koreát a nyolcaddöntőben.

A táncot Vinícius Jr. nyitotta, aki annyira üresen volt Raphinha passza után, hogy még az is belefért neki, hogy megigazítsa a labdát.

Aztán a 13. percben a sérülése óta visszatérő Neymar lőtte be a Richarlison által kiharcolt tizenegyest,

a brazil tízesnek ez volt a 76. gólja a válogatottban, így már csak eggyel van lemaradva a gólrekorder Pelé mögött.

És Pelé, valamint Ronaldo után Neymar lett a harmadik brazil, aki három vébén is gólt szerzett.

A dél-amerikai csapat harmadik találata volt a legszebb, Richarlison dekázott kicsit fejjel, majd Marquinhos érintésével került a labda Thiago Silvához, aki a legjobb ütemben tette vissza Richarlisonnak, aki harmadszor volt eredményes a tornán, és az ünneplés során a szövetségi kapitányt, Tite-t is bevonta a táncba.

Korea felvállalta a nyílt játékot, ezzel pedig tálcán kínálta a braziloknak, hogy a fellazult védelemre rázúduljanak. Nem is állt meg az ötszörös világbajnok három gólnál, Vinícius előkészítése után Paqueta kapásból lőtte a negyediket.

A vébéken korábban csak egyszer szerzett Brazília négy gólt a szünet előtt, még 1954-ben, amikor Mexikót 5-0-ra pofozta le a csoportkörben.

Koreai helyzettel indult a második félidő, de a végig nagyon magabiztos Alisson kibabrált Szonnal, a másik oldalon Raphinha csipkedte magát, de nem tudott feliratkozni a góllövők közé.

A brazilok érhetően levették a lábukat a gázról, Korea pedig egy szép, igaz megpattanó lövéssel szépített Paik Szunk Ho révén.

Tite a hajrában még behozta harmadik számú kapusát, Wevertont is, így a 26-os keret minden tagját pályára küldte már a tornán.

A brazilok a negyeddöntőben a Japánt 11-esekkel legyőző Horvátországgal találkoznak majd.

Brazil foci- és tánciskola Dél-Korea ellen

Brazília 4-1-es győzelmet aratott Dél-Korea ellen a katari focivébé nyolcaddöntőjében.

Vinícius Jr. már a hetedik percben megadta az alaphangot, aztán még le sem pörgött az első negyedóra, amikor a sérülése után visszatért Neymar köszönt be 11-esből.

A meccs legszebb gólját Richarlison lőtte, aki fejjel dekázott kicsit, majd remek összjáték után talált be. És a 36. percben Paqueta kapáslövése már a negyedik gombóc volt.

Az ötszörös világbajnok a második félidőben visszavett, Korea pedig egy megpattanó lövésből szépíteni tudott. Brazília a negyeddöntőben Horvátországgal találkozik majd.

Dani Alves nagyon élvezi

A nagy öreg Martinelli beadása után félfordulattal, látványos mozdulattal küldte kapura a labdát, de egy koreai védő blokkolni tudott. Dani Alves nagyon aktív a beállása óta, azon kevés brazilok közé tartozik, akik még pörögnek.

Kapuscsere a braziloknál!

Alisson lejön, így a harmadik számú kapus, Weverton is szerephez jut. Szép gesztus Tite-től!

Nagy góllal szépít Korea!

Paik Szunk Ho egy szabadrúgás után kifejelt labdát megszelídített, majd nagy erővel rászúrta, és a kapu előtt még megpattant egy brazilon, majd a bal sarokban kötött ki.

Mi volt a brazil kapu előtt!

Hvang Hi Csan lövését Alisson piszkálta ki, de a kapunál fekvő Cso Kue Szunra pattant a labda, onnan pedig Szon elé, de a koreai cséká a brazil védők miatt nem tudott betalálni.

Ha nem véd így a koreai kapus!

Van azért még brazil helyzet, Raphinha csele megint jó volt, de a lövésnél már kisodródott, és Kim Szun Kju ki tudta ütni a löketet.

Visszavettek a brazilok

Persze ez teljesen érthető a pazar első félidő után. Lassan valószínűleg a cseréket is elkezdni bevetni Tite.

Dőltek a védők, de a kapus odaért

Raphinha beültette a hintába a védőket, majd laposan a jobb alsót célozta meg, de Kim Szun Kju nagyot nyújtózva megmentette csapatát az újabb góltól.

Itt a folytatás!

Egyből brazil helyzettel indult a második felvonás, de Kim Szun Kju leszedte Raphinha labdáját.

Vége az első félidőnek!

4-0 Brazíliának. Szórakoztató meccs, Korea felvállalta a támadófocit, a brazilok meg fickándoznak.

Majdnem ott az ötödik

Le volt játszva ez is teljesen, de Paqueta kicsit lezserül lőtte el, és Kim Szun Kju védeni tudott.

Az első sárga

Joon Cson Kju pakolt oda Raphinának. Sárgát ért a francia sporinál.

Kivégzés, 4-0!

Korea kitámad, Brazília köszöni szépen. Vinícius balról alálöbbölt a labdának, Paqueta pedig a rosszabbik lábával, jobbal simította a jobb alsóba.

Alisson-Hvang Hi Csan 3-0

Ez is lehetőség volt, Hvang egy csellel eljutott az alapvonalig, de kiszorított helyzetből nem tudta igazán nagy feladat elé állítani Alissont, aki belevetődött a labdába.