Élő Közvetítések

Livakovic három tizenegyest védett, Horvátország negyeddöntős

ANDREJ ISAKOVIC / AFP
A katari világbajnokság eddigi egyik leggyengébb mérkőzésén, a Japán-Horvátország nyolcaddöntőn se a 90 perces rendes játékidő, se a kétszer 15 perces hosszabbítás nem hozott döntést, így 1-1 után a tizenegyesek döntöttek. Livakovic kapus szédületes volt, három lövést is kivédett, így a horvátok negyeddöntősek.

A felek eddigi két világbajnoki mérkőzése sem okozott felejthetetlen élményt – 1998-ban a horvátok 1-0-ra győztek, míg 2006-ban gól nélküli döntetlen született –, így nem is várhattunk idegtépő küzdelmet. De azért a két csapat megtisztelhette volna azzal a világbajnokságot, hogy néha futballra emlékeztetően játszik.

Márpedig ha az első félidő végén Maeda nem szerez gólt, az 55. percben pedig Perisic nem egyenlít szép fejessel, akkor lehet, egyetlen valamirevaló eseményt sem tudnánk felidézni.

Japán igazából a 110. percben kapott észbe, hogy ajaj, a tizenegyespárbaj elég nagy lutri, de akkor már késő volt felpörgetni a játékot.

A 11-esek pedig Dominik Livakovic gálaelőadását hozták, a Dinamo Zagreb 27 éves kapusa három lövést is kivédett, és ugyan a horvátok is hibáztak egyet – Livaja flegmán és nagyképűen a kapufát trafálta el –, ez is belefért.

Horvátország története során harmadszor jutott tovább a csoportkörből és harmadszor is megnyerte a nyolcaddöntőt – márpedig az előző két alkalommal a válogatott meg sem állt a dobogóig (1998-ban bronz-, 2018-ban ezüstérmes lett).

Japán negyedszerre sem tudott élni a lehetőséggel, és ismét a nyolcaddöntőben vérzett el.

Félisten kapusának köszönheti a negyeddöntőt a horvát válogatott

Az első félidő végén Maeda góljával japán szerzett vezetést, a második elsején Perisic egyenlített, ezzel gyakorlatilag mindent el is mondtunk a katari világbajnokság hétfői nyolcaddöntő mérkőzéséről. A tizenegyeseket aztán a horvátok jobban lőtték, Livakovic kapus három japán lövést is kivédett – Horvátország negyeddöntős.

Josida is elszúrta 1-2

Josida is elrontotta, a csapatkapitány jobb alsóba tartó labdáját is Livakovic védte.

Livaja-kapufa 1-2

Livaja túl szemtelen és laza akart lenni, a jobb kapufát találta el.

1-2

Utolsó lehetőség

Majer 16 méterről lőtt a jobb kapufa mellé – ez volt valószínűleg az utolsó lehetőség.

De miért most?

Mintha Japán félne a tizenegyesektől, egyre agilisabban támad.

Csere csere hátán

Morita helyett Tanaka itt, Budumir és Perisic helyett Livaja és Orsic ott.

2018-ban bírták idegekkel a horvátok

Négy éve a horvátok nagy királyok voltak a ráadásokban: a nyolcad- és a negyeddöntőben tizenegyesekkel, az elődöntőben hosszabbításban nyertek.