Élő Közvetítések

Kapitális kapushiba is kellett Messiék továbbjutásához

Jose Breton / NurPhoto / NurPhoto via AFP
Tétmérkőzésen továbbra sem kapott még ki Ausztráliától az argentin labdarúgó-válogatott, amely a katari világbajnokságon 2-1-re győzött és készülhet a hollandok elleni negyeddöntőre.

Közel hatvan percig megölte az unalom azokat a nézőket, akik az Argentína-Ausztrália világbajnoki nyolcaddöntőt választották szombati programnak, végül egész izgalmas mérkőzés kerekedett belőle.

Ugyan az első kaput eltaláló lövésből vezetést szerzett az argentin csapat, Lionel Messi révén (1-0), aki az 1000. tétmérkőzését játszotta felnőtt pályafutása során, az előnyt csak egy nagy védelmi hibát követően sikerült növelni. Ryan kapus egy hazapasszolt labdát nehezen szelídített meg, a két rárontó argentin közül De Pault még lerázta, azonban Álvarez leszerelte és az üres kapuba gurított (2-0).

Az ausztrálok cserékkel frissíttetek, és egy váratlan góllal (Goodwin lövése Enzo Fernándezen megpattanva került a kapuba) szépítettek. A hajrá nyílt futballt hozott, a cserecsatár Lautaro Martínez akár mesterhármast is összehozhatott, a legnagyobb helyzetet mégis az ausztrálok cseréje, Kuol hagyta ki, akinek közeli kísérletét a 97. percben (!) Emiliano Martínez óriási bravúrral védte.

A több helyzet kidolgozó és értékesítő argentinok megérdemelten kerültek a legjobb nyolc közé, ahol pénteken a hollandokkal játszanak az elődöntőért.

Messi jubilált és gólt szerzett, Argentína negyeddöntős

Közel hatvan percig megölte az unalom azokat a nézőket, akik az Argentína-Ausztrália világbajnoki nyolcaddöntőt választották szombati programnak, végül egész izgalmas mérkőzés kerekedett belőle. A dél-amerikaiak Messi góljával már az első félidőben vezetést szereztek, majd az 57. percben Alvarez növelte az előnyt. Az ausztrálok azonban Goodwin megpattanó lövésével szépítettek, de végül 2-1-es vereséget szenvedtek. Argentína a negyeddöntőben Hollandiával találkozik.

Két argentin helyzet

Előbb Lautaro Martínez helyzetét védte Ryan, majd Messi tekert a bal felső sarok fölé.

Még 7 perc

Ennyi a ráadás a rendes játékidőben.

Majdnem iksz...

Te jó ég, mi maradt ki! Behich szenzációs cselekkel három emberen is átjutott, az ötösnél azonban Lisnadro Martínez önfeláldozó szereléssel mentett.

2-1 Goodwin

Ezt nem láttuk jönni!

Goodwin lövésre szánta el magát 18 méterről, a labda az arcát védő Enzo Fernandezen megpattanva védhetetlenül vágódott a bal sarokba (2-1).

Lövés, de széles

Tagliafico került helyzetbe, de 15 méterről ellőtte a kapu előtt keresztbe a labdát.

Újabb cserék

Alvarez és Acuna lement, Lautaro Martinez és Tagliafico bejött.

De váltottak az ausztrálok is, ahol Leckie, Duke és Degenek helyére Kuol, MacLaren és Karacic állt be.

Messi-cselek

Messi cselezgetett, de végül nem került lövőhelyzetbe és a 16-oson belül szerelték.

Mit ér két ausztrál csere?

Most már minden mindegy alapon vált az ausztrál szakvezetés: Baccus és McGree helyére Hrustic és Goodwin állt be.

2-0 Alvarez

Te jó ég! Micsoda hiba, micsoda gól!

Ryan kapus egy hazaadást követően nehéz helyzetbe került, De Pault még kicselezte, de a szintén rátámadó Alvarez elvette a labdát és 6 méterről az üres kapuba gurított (2-0).

Ilyet is ritkán látni

Lövés, sőt KAPUT ELTALÁLÓ lövés volt a mérkőzésen, de Messi 16 méteres kísérletét Ryan könnyedén védte.

Papu le, Lisandro be

Csak négy percig maradt változatlan a felállás: Papu Gomezt Lisandro Martínez váltotta.

Egy gól és más semmi

Ennyivel el is intézhetjük a félidőt. Ausztrália védekezik, Argentína támad – csak hát kapura lövés nélkül nem lesz ebből gólzápor.

De reménykedjünk, van még minimum 45 percünk rá.

Ám előbb szünet.

Újabb eltiltott

Ha továbbjutna csapata, Degenek sem játszhatna… sárga lapok miatt.

1-0 Messi

Hát csak kibekkeltük (az ausztrálok nem).

Messi jobbról érkező szabadrúgását még kifejelték a védők, de aztán ismét a PSG klasszisa elé került a labda, kicsit megtolta befelé és 15 méterről kilőtte a jobb alsó, hosszú sarkot (1-0).

Két szöglet

Hát nem rágtuk le a körmünket eddig, már az is nagy szívdobogással járó esemény ezen a meccsen, hogy az ausztrálok egy percen belül két szögletig eljutottak.

Első sárga lap

Ha Ausztrália továbbjut, Irvine nem játszhat a negyeddöntőben, mert az Acuna elleni szabálytalanság miatt megkapta sárga lapját.