Élő Közvetítések

Meglepetések napja a vébén: Marokkó megverte Belgiumot

Stu Forster / Getty Images
A marokkói labdarúgó-válogatott rácáfolt minden előzetes várakozásra, lenullázta a belga támadókat és 2-0-ra góllal legyőzte a világranglistán második Belgiumot. Az afrikai csapat ezzel vezeti az F csoportot.

Kevin De Bruyne meglepő nyilatkozatot tett Belgium világbajnoki esélyei kapcsán:

Semmi esély, túl öregek vagyunk. Azt hiszem 2018-ban volt a nagy esélyünk. Jó csapatunk van, de öregszik és elvesztettünk pár kulcsjátékost. Vannak jó, feltörekvő játékosaink, de nincsenek azon a szinten, mint a 2018-as csapat.

Tény, Kanada ellen csak nyögvenyelősen ment a csapatnak, de a győzelem így is meglett. Marokkó ellen az első percekben volt egy belga helyzet, de Batshuayi lövését védte Munir, aki közvetlenül a kezdés előtt cseréltek be, miután Bunu rosszul érezte magát.

Az első félidőben a belgáknál volt többet a labda, de ezen a helyzeten kívül nem tudtak vele mit kezdeni. Marokkó ráadásul kis híján megszerezte a vezetést, Zijes szabadrúgásból betalált, de végül les miatt nem adták meg, egy csapattársa lógott be a védők vonala mögé, mozgásával pedig zavarta Courtois-t.

A 0-0-s első félidő után a második játékrész már sokkal izgalmasabban alakult, jól szálltak be a cserék mindkét oldalon. A 73. percben egyikük, Szabiri rúghatott szabadrúgást az alapvonaltól nem messze, a rövidet vette célba, Courtois későn kapcsolt, nem tudott védeni.

Ez volt a mostani világbajnokság első gólja szabadrúgásból.

Rohanós lett az utolsó pár perc, újabb gólt pedig Marokkó szerzett, amivel eldöntötte a meccset, a szintén csereként beállt Abuklal bombázott közelről a rövid felsőbe (a gólpasszt a meccs legjobbja, Zijes adta). Belgium ezt megelőzően nyolc vb-s csoportmeccset nyert meg egymás után, ami rekordbeállítás volt, a csúcsdöntés viszont már nem sikerült.

Marokkó, amely legutóbb 1998-ban nyert világbajnoki mérkőzést, jelenleg vezeti az F csoportot.

F csoport, 2. forduló

Belgium – Marokkó 0-2 (0-0)

Belgium: Courtois – Meunier (Lukaku, 81.), Alderweireld, Vertonghen – Castagne, Onana (Tielemans, 60.), Witsel, T. Hazard (Trossard, 75.) – De Bruyne, E. Hazard, (Mertens, 60.)  Basthuayi (De Ketelaere, 75.)

Marokkó: Munir – Hakimi (Attijat Allah, 69.), Aguerd, Saiss, Mazraui – Unahi (al-Jamik, 78.), Amrabat, Amallah (Szabiri, 68.) – Zijes, En Nesziri (Hamdallah, 73.), Bufal (Abuklal, 73.)

Gólszerző: Szabiri (73.), Abuklal (90+3.)

Sárga lap: Onana (29.), Szabiri (90+5.)

Piros lap: –

Eldőlt!

Ott a második marokkói gól! Egy kapuskirúgás után Witsel nem tudott felszabadítani, Zijes lecsapott a labdára, középre passzolt, Abuklal pedig kilőtte a rövid felsőt. Parádés!

Ez lett volna a slusszpoén

Marokkó kontrázta meg a kitámadó Belgiumot, Hamdallah kivárt, majd egy csel után lőtt, a visszaérő Witselről Courtois-ra, onnan szögletre pattant a labda. Kis szöglettel próbálkoztak a marokkóiak, de nem sikerült bent tartani a labdát.

Majdnem ott az egyenlítés!

A belgák rúghattak szögletet, Vertonghen fejét találta meg a labda, de nem sokkal eltévesztette a kaput. Munir kapus verve lett volna. Bejött a hajrára Lukaku is a belgákhoz.

Most már tényleg vezet Marokkó!

Egy cserejátékos szerzi meg a meccs első (és ennek a csoportnak a második) gólját! Az alapvonalhoz közel, majdhogynem szöglettel felérő szabadrúgást végezhetett el Marokkó, Szabiri a rövidre lőtte, Courtois lemaradt. 0-1!

Mertens!

A csereként nemrég beállt belga játékos vitte rá a labdát a marokkói védelemre, nyílt előtte egy rés, rá is lőtte akkor már, Munirnak kellett védenie. Eden Hazard helyére állt.

Huh, az közel volt

Zijes ívelte át a labdát Bufalnak a bal szélre, ő tolt rajta egyet, majd lőtt, tekerése ha egy centivel a kapufa mellett ment el. Szép lövés volt.

Eden Hazard!

Hazard rongyolt a marokkói kapu irányába, két társ is középen volt, ő azonban egy jobbra csellel helyet teremtett magának a lövéshez, Munir azonban résen volt és szögletre ütötte a próbálkozást. A szöglet után Onana fejelt a kapu fölé.

A hírek szerint Bunu rosszul lett

A himnusznál még ott volt a többiekkel, de már itt a fejét fogja, és már a csapatképre sem ő állt oda, akkor tudták meg a társai is, hogy csere lesz.

Buda Mendes / Getty Images

Belgium, ha nyerne, rekordot döntene

Korábban csak Brazília, meg a mostani belga válogatott nyert meg 8 vb-csoportmeccset egymás után. Egy újabb siker rekord lenne.

Gól, de mégsem!

Azt hittük vezetést szerzett Marokkó. Ezúttal az afrikai csapat végezhetett el szabadrúgást, Zijes élesen középre lőtte a labdát, két csapattársa is berobbant középre (az egyikük lesen volt), de nem értek labdába. Mozgásukkal viszont megzavarták Courtois-t, kihívták a játékvezetőt, aki visszanézte és jelezte, érvénytelen a találat. Ezzel véget is ért a félidő.

A kapu tetejére

Újabb szabadrúgást végezhetett el Belgium, De Bruyne kapura is tette, de szó szerint, a háló tetejét találta el a labdával.

Bitang lövés

De mellé. Hakimi ugrott ki a belga védelem bal oldalán, benézett középre, de látta, hogy a lövéssel többre megy, rá is bikázta, de mellé célzott.

Említettem már a pontrúgásokat?

A belgák most a tizenhatos jobb sarkától nem messze kaptak szabadot, a két Hazard játszott össze, De Bruyne pedig lőtt, de blokkolták, a labda pedig (dobpergés) szögletre pattant ki. A sarokrúgás után Onana megelőzte a kapust, de az égbe fejelt.