Élő Közvetítések

Brazília-Szerbia: káprázatos gól és magabiztos brazil győzelem

Alex Livesey - Danehouse / Getty Images
A katari világbajnokság topfavoritjának tartott Brazília a Szerbia elleni 2-0-s győzelemmel kezdte meg a szereplését. Az első félidőben még csak helyzetekig jutottak a dél-amerikaiak, de a fordulás után Richarlison duplázott, a második találata kifejezetten szép volt. Szerbiának végül a kaput sem sikerült eltalálnia. Neymar miatt aggódhatnak a brazil drukkerek.

A végső győzelemre a legnagyobb esélyesnek tartott Brazília az elmúlt években látványos fejlődést produkáló Szerbia ellen kezdte meg szereplését a katari világbajnokságon. Tite csapata már az első félidőben irányította a meccset, Neymar megpróbált közvetlenül szögletből gólt szerezni, Casemirónak volt egy életerős lövése, Raphinha pedig elszórakozott egy nagy helyzetet.

A szerb játékosok fegyelmezetten védekeztek, de veszélyt gyakorlatilag nem jelentettek a brazil kapura. A szünet után érezhetően tempót váltott Brazília, és a 62. percben tört meg a jég, amikor egy középre lőtt labdát középre ütött az amúgy több védést is bemutató Vanja Milinkovic-Savic, Richarlison pedig közelről megszerezte a vezetést.

Bő tíz perccel később Richarlison ballal felpörgette magának a labdát, jobbal pedig felfordulatból a kapuba bombázta azt.

Innentől kezdve már csak az volt a kérdés, mekkora lesz a különbség. Végül maradt a 2-0, de mellette volt a braziloknak két kapufájuk is, összesen nyolcszor találták el a kapu felületét is. Az ötszörös vb-győztes brazilok már 16 mérkőzés óta veretlenek.

A szurkolók van okuk aggodalomra is, Neymar a hajrában a földre ült, ápolták is, majd a 80. percben befejezte a mérkőzést. A kezelése a kispadon folytatódott, elsírta magát. A csapatorvos szerint a következő 24-48 órában derül ki, mennyire komoly a baj. A bokája így nézett ki: