Élő Közvetítések

Tizenegyesből sem jött össze Robert Lewandowski első világbajnoki gólja

David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images

Mexikó és Lengyelország gól nélküli döntetlent játszott egymással a C csoport első fordulójában.

Borzalmas első félidőt produkáltak a csapatok, összesen nem tudtak 0,4 xG-t összehozni. Rengeteg volt a kisebb és nagyobb szabálytalanság és a rossz megoldás, de térfélcsere után sem változott a meccs összképe. Megmenthette volna a találkozót egy tizenegyes, amit a videobíró segítségével ítélt meg a játékvezető, de Robert Lewandowskinak büntetőből sem jött össze a gól: Ochoa leért a bal alsó sarokba.

Ezután nagyon jó 10-15 percet produkáltak a csapatok, Szczesny is bemutatott egy bravúrt, de a 70. perc tájékától újra állóháborúvá vált a találkozó. Gyenge színvonalú mérkőzésen gól nélkül maradtak a felek, így aztán az Argentínát 2-1-re legyőző Szaúd-Arábia vezeti a csoportot.

Krychowiak elszúrta!

Ígéretes kontrát vezethetett volna a lengyel csapat, de Lewandowski nem kapta vissza jól a labdát, majd nem kapott támogatást, a második hullámban érkező Krychowiak messziről kapu fölé lőtt.

Csere mindkét oldalon

Mexikónál Martín és Herrera ment le, a Wolverhamptonból ismert Raúl Jiménez és Carlos Rodríguez kapott 20 percet a meccsen. A lengyelek is változtattak, Szymanszki helyére Frankowski állt be.

Szczesny is bemutatott egy bravúrt

Álvarez lőtt passzába Martín beletette bele a fejét a kapu előteréből, de Szczesny egy nagy bravúrral védeni tudott. Végre tényleg lüktető lett a meccs, még ha a megoldások minősége nem is javult fel, a tempó jobb.

De jót tett ez a védés

A mexikóiak vért ittak, őrülten rohannak előre és bár les miatt visszafújták a legutóbbi akciójukat, most kezd élet költözni a meccsbe. Nagyon kellett már ez.

Lewandowski kihagyta a tizenegyest!

Az élete első világbajnoki góljára törő csatár laposan a bal alsó sarkot célozta, de Ochoa leért és a két ismétlés elakadt a blokkban. A torna első kivédett büntetője!

Hoppá, mégis büntető!

A játékvezető kiment megnézni videón az esetet és befújta! Jön az első vb-gól Lewandowskinak?

Na, végre valami izgalom!

Labdát szereztek a lengyelek, ráadásul még szerencséjük is volt, mert Lewandowski elé pattant a labda. Megindult a birkózás, Moreno és Lewandowski is a földre került, elsőre nem kapott tizenegyest Lengyelország.

Cserél a lengyel kapitány

37 százalékos labdabirtoklás és egy kaput nem találó lövés után nem csoda. Zalewski helyett Bielik folytatja.

Két szám, ami leírja, mennyire eseménytelen a meccs

A lengyelek 0,04 xG-t hoztak össze egyetlen lövésből, míg a mexikóiak 0,34-ig jutottak a helyzeteik minőségét tekintve. Az lenne a csoda, ha nem 0-0 állna az eredményjelzőn.

Nincs gól az első félidőben

Chris Beath játékvezető megkönyörült rajtunk, borzalmasan unalmas volt az első félidő. Hátha szünetben felrázzák magukat a fiúk…

Végre sikerült eltalálni a kaput!

45 perc kellett hozzá, de végre sikerült megdolgoztatni Szczesnyt. Mexikó az ellenfele tizenhatosán belül kombinált, végül Vega kitette jobb oldalt Sánchez elé a labdát, aki jobbról, éles szögből lőtt. A lengyel kapus léc fölé tolta az életerős löketet.

Szczesny most nagyot mentett

Gallardo lépett ki Moreno indításából és ha nincs észnél a lengyel kapus, akkor nagy helyzet is lehetett volna belőle. Szczesny kirepült, belekapott a labdába, Gallardónak vissza kellett fordulnia, ez pedig pont elég volt Gliknek, hogy kibikázza a labdát.

Az első 15 perc felejthetőre sikerült

Sok a párharc, ezért sok a földön maradó futballista is. Nem fukarkodtak a játékosok a hibákkal sem, kevésbé ülnek a cselek, nem jók az utolsó passzok, beadások. Ettől aztán nincs igazán ritmusa sem a játéknak. Remélhetőleg javul majd az összkép idővel.

17:07

A mexikói kezdeti nyomás után az első lengyel akciót három szöglet is követte, az utolsónál sajnos Glik és Montes fejelt össze. Úgy fest, mindketten jól vannak.