Élő Közvetítések

Tizenegyesből sem jött össze Robert Lewandowski első világbajnoki gólja

David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images

Mexikó és Lengyelország gól nélküli döntetlent játszott egymással a C csoport első fordulójában.

Borzalmas első félidőt produkáltak a csapatok, összesen nem tudtak 0,4 xG-t összehozni. Rengeteg volt a kisebb és nagyobb szabálytalanság és a rossz megoldás, de térfélcsere után sem változott a meccs összképe. Megmenthette volna a találkozót egy tizenegyes, amit a videobíró segítségével ítélt meg a játékvezető, de Robert Lewandowskinak büntetőből sem jött össze a gól: Ochoa leért a bal alsó sarokba.

Ezután nagyon jó 10-15 percet produkáltak a csapatok, Szczesny is bemutatott egy bravúrt, de a 70. perc tájékától újra állóháborúvá vált a találkozó. Gyenge színvonalú mérkőzésen gól nélkül maradtak a felek, így aztán az Argentínát 2-1-re legyőző Szaúd-Arábia vezeti a csoportot.

Egy kis érdekesség

A legutóbbi nyolc világbajnoki szereplésén egyaránt továbbjutott Mexikó.

Ha Mexikó, akkor Ochoa!

A jelenleg a Club Ámericát erősítő Guillermo Ochoa nevével kezdődik a mexikói kezdő, mint mindig. Noha klubjaiban nem érte sok siker, a válogatottban rendszeresen kulcsember. A 132-szeres válogatot kapus már az ötödik vébéjén szerepel, 37 évesen is csúcsminőséget képvisel.

Rutinos gerinc mellé fiatal lendület a lengyeleknél

A lengyelek főleg a rutinra építenek a kezdőcsapatukban, a 34 éves Lewandowski és Glik mellett a 32 éves Krychowiak alkotja a kezdő gerincét. Az utolsó, Chile elleni felkészülési mérkőzés hőse, Krzysztof Piatek a kispadról kezd. Azért jutott fiatalság is a csapatba, bal szélen Kiwior (22 éves), Zalewski (20) és Kaminski (20) is kezd.