Hírek

Az argentin védő elmagyarázta, miért ünnepelte a továbbjutást a hollandokat gúnyolva

Odd ANDERSEN / AFP

15 sárga lap – ez az új vb-rekord, ennyiszer figyelmeztette a holland, illetve az argentin csapat tagjait a spanyol játékvezető, Antonio Mateu Lahoz a negyeddöntős meccsen.

A meccs nagyon feszült hangulatban telt, oda-vissza ment a szájkarate, amiből Lionel Messi sem maradt ki.

A rendes játékidő 2-2-vel zárult, a hosszabbítás 2×15 perce nem hozott gólt, így végül a tizenegyesek döntöttek, és ezek során a dél-amerikai játékosok tudtak higgadtabbak maradni.

Bejárta az internetet az a kép, amelyen az látszik, ahogy a mindent eldöntő tizenegyes után az argentin játékosok egy része a hollandok felé üvöltve, kárörvendő gesztusokkal indul a győzelmet megünnepelni.

„A képet kiragadták az eredeti kontextusból, mert az ünneplésemnek megvolt az előzménye is. Az egyik holland játékos ugyanis minden tizenegyes előtt odajött, és mondott valamit a játékosainknak. Erre reagáltam azzal, hogy az ellenfél arcába üvöltöttem” – nyilatkozta az argentinok védője, Nicolás Otamendi.

Argentína a döntőbe jutásért Horvátországgal találkozik majd, amely Brazíliát verte – szintén tizenegyesekkel.