Élő Közvetítések

Marokkó tizenegyesekkel kiejtette Spanyolországot a vb-ről

Catherine Ivill / Getty Images
Marokkó története során először jutott be a világbajnokságon a legjobb nyolc közé, miután a gól nélküli rendes játékidőt és hosszabbítást követően tizenegyesekkel legyőzte Spanyolországot. A spanyolok egyik lövése sem akadt be a büntetőpárbajban. Portugália vagy Svájc lesz majd Marokkó ellenfele a negyeddöntőben.

Megvan a katari világbajnokság nyolcaddöntőinek legnagyobb szenzációja: a csoportját megnyerő Marokkó ugyanis egy igazi nagyágyút, Spanyolországot ejtette ki és jutott be a nyolc közé. Az észak-afrikai válogatott eddig mindössze egyetlen gólt kapott a világbajnokságon (az is öngól volt), pedig játszott a horvát, a belga és a spanyol csapattal is.

Olyan dolog történt az első félidőben, amilyet korábban még láthattunk: Spanyolország mindössze egy lövéssel próbálkozott, és azzal sem találta el a kaput. A nagyon fegyelmezetten védekező Marokkó nem sok helyet hagyott a riválisnak, olykor pedig kontrával próbálkozott, amiben volt is veszélye, de 0-0-val pörgött le az első félidő.

A fordulás után sem változott a játék, a spanyolok lassan, sokat passzolva építgették a támadásaikat, körbepasszolták a marokkói falat, de veszélyt nem jelentettek a kapura. A 95. percben Bununak azért be kellett mutatnia egy szép védést, egy szabadrúgásnál kellett a végsőkig kivárnia, mielőtt védhetett.

A hosszabbításban egy-egy nagyobb lehetőség akadt, az egyiknél Simón védett, a másiknál Sarabia a kapufát találta el. Így aztán jöhettek a tizenegyesek:

Spanyolország pedig mind a három kísérletét kihagyta.

Marokkó ezzel szemben négyből háromszor pontosan célzott, a Madridban született, a Realban nevelkedő és a profi focit is ott kezdő Achraf Hakimi pedig hanyag, panenkás mozdulattal emelt a kapu közepébe, továbbjuttatva ezzel Marokkót, amely először van ott a legjobb nyolc között. A szövetségi kapitányt, Walid Regraguit csak augusztus végén nevezték ki, miután a kvalifikációt kiharcoló Vahid Halilhodzicot kirúgták. Regragui az első afrikai edző, aki nyolc közé vezette csapatát.

Spanyolország pedig a világbajnokságok története során az első, amely négy büntetőpárbajt is elveszített.

Marokkói öröm Budapesten

Munkatársunk a Gozsdu-udvarban futott bele a marokkói győzelmet ünneplő szurkolókba, előkerült egy palesztin zászló is.

Marokkó története során először jutott be a világbajnokságon a legjobb nyolc közé, miután tizenegyesekkel legyőzte Spanyolországot. A spanyolok egyik lövése sem akadt be a büntetőpárbajban, Sarabia, Soler és Busquets is hibázott, míg a végén Hakimi egy hanyag emeléssel zárta le a meccset. Portugália vagy Svájc lesz majd az ellenfél.

Marokkó kezd

Góllal, Szabiri laposan helyezett a kapuba.

Kimaradt a meccslabda!

Kapufa!!!! A nemrég becserélt Sarabia mozdult be tökéletes ütemben, odavarázsolták a lábára a labdát, kapásból lőtt, de a hosszú oldali kapufát súrolta a labda.

Jönnek a tizenegyesek!

Egy érdekes váltás

A 75. percben becserélt Williamst hozza le Enrique, Sarabia érkezik a helyére. Enrique elnézést kért játékosától.

Tíz perc van hátra

A helyzet változatlan, továbbra sem találják egymáson a fogást a csapatok. A védekezést kedvelők nagy meccse ez.

Mi maradt ki!

Unahi csinálta meg tökéletesen a helyzetet Cseddirának, a spanyol védők bevetődve sem tudtak menteni, de a támadó kicsit a földbe is rúgott, nem csak a labdába, így a kapus lábát találta el.

Egy dolgot azért tisztázzunk

Mind a két csapat taktikailag remekül fel lett készítve, a marokkói védekezésről ódákat lehetne zengeni és az is látszik, hogyan akarnák feltörni a spanyol védelmet, amikor lehetőségük nyílik, míg a spanyolok a csúcsra járatják a spanyol focit. Csak hát 0-0 az állás, kicsivel több helyzetet azért el tudnánk viselni.

A spanyolok imádják a hosszabbítást

A legutóbbi öt, egyenes kieséses szakaszban lejátszott mérkőzésükön túlóráztak.

Kimaradt a meccs helyzete!

Micsoda lezárás lett volna ez?! Szabadrúgást végezhettek el a spanyolok, Olmo tekert középre, nem ért bele senki, így Bununak bravúrt kellett bemutatnia, mert a lehető legtovább ki kellett várnia. Jön a hosszabbítás.

Öt perc a hosszabbítás

Rögtön egy spanyol helyzet a kezdetén, de Morata az égbe fejelte a labdát egy szabadrúgás után.

Pedig ez szép lett volna

Hakimi és Unahi bolondította meg a spanyol védelem bal oldalát, utóbbi ugratta ki a társát, de hosszan tette oda a labdát, így oda lett az akció.

Kaput el nem találó lövésnek rég örültem ennyire

Végre lehet egy helyzetről írni! Morata kapott jó ütemű kiugratást, de kissé már közel volt az alapvonalhoz, amikor középre lőtt, maximum csak Bunuról pattanhatott volna be a labda, de nem tette meg ezt a szívességet a marokkói kapus a spanyoloknak.