Élő Közvetítések

Anglia megszórta Szenegált, jöhet a vb-negyeddöntő

Paul ELLIS / AFP
Folytatódott az angol labdarúgó-válogatott jó sorozata, miután továbbra is elmondatja magáról, hogy nemzetközi tornán sohasem kapott ki afrikai ellenféltől. Gareth Southgate csapata ezúttal a katari világbajnokság nyolcaddöntőjében verte 3-0-ra Szenegált, és már a legjobb nyolc között jár, ahol ellenfele Franciaország lesz.

Bár bő fél óra elteltével még úgy tűnt, ennek a meccsnek sohasem lesz vége és meghalunk az unalomtól, Anglia egy ritmusváltással és néhány góllal gyorsan dűlőre vitte a továbbjutást Szenegál ellen a vb nyolcaddöntőjében.

A vezetést a 38. percben egy formás támadás végén szerezte meg: Foden sarokkal Kane-hez játszott, ő Bellinghamet szöktette, akinek középre adását Henderson lőtte a kapuba (1-0).

Az első félidő ráadásában Kane növelte az előnyt, a kétgólos hátrányra reagálva a szenegáli kapitány hármat cserélt, a csapat pedig igyekezett nyíltabban játszani, de ezzel nem lett veszélyesebb az angol kapura, a védekezése viszont fellazult, amit az 57. percben Saka kihasznált.

A harmadik gól után már nem maradt izgalom a mérkőzésben, Anglia nagyon könnyedén nyerte meg a mérkőzést és jutott be a legjobb nyolc közé, ahol Franciaország lesz az ellenfél.

Esélye sem volt Szenegálnak, Anglia készülhet a negyeddöntőre

Bár bő fél óra elteltével még úgy tűnt, ennek a meccsnek sohasem lesz vége és meghalunk az unalomtól, Anglia egy ritmusváltással és néhány góllal gyorsan dűlőre vitte a továbbjutást Szenegál ellen a vb nyolcaddöntőjében. A vezetést egy formás támadás végén Henderson szerezte meg, az első félidő ráadásában Kane növelte az előnyt, a 3-0-s végeredményt pedig Saka az 57. percben állította be. A nyolc között Franciaország következik.

Négy perc

Ennyit hosszabbít a játékvezető.

Ennyi volt

Bellingham és Stones számára ennyi volt a nyolcaddöntő, érkezett Mason Mount, illetve Eric Dier.

Nem jött be a trükk

Pape Sarr megpróbált elnyesni egy szabadrúgást a sorfal mellett, de esélye sem volt a gólszerzésre.

3-0 Saka

De máris itt az újabb angol gól: Foden balról úgy passzolt középre, hogy a labda Koulibaly lábai között jutott el Sakához, aki finoman a kapuba helyezett (3-0).

Majdnem bevédte a kapus

Mendy kapus hajmeresztő dolgot művelt, Kane távoli lövést kicsit elnézte, szerencséjére úgy csorgott le róla a labda, hogy az ötösön megállt.

Rossz lövés

Pape Sarr 23 méterről próbálkozott, de maga elé lerúgta a  földre a labdát, így az már eleve pattogva és pontatlanul indult útjára, el is kerülte az angol kaput.

Három csere

Az afrikaiak három cserét is eszközöltek: Diatta, Ndiaye és Ciss lement, Pape Sarr, Cheikh Dieng és Pape Gueye beállt.

Folytatódik

És úgy tűnik, Szenegál megpróbálja a lehetetlent, ehhez pedig komoly változtatásokat is eszközöl.

Félidő

Kicsit panaszkodtunk ugyan a félidő közepén, de a hajrára csak feljavult a meccs, persze ehhez kellett két angol gól is.

Szünet.

2-0 Kane

Nem volt elég a két perc. egy labdaszerzés után Kane mehetet ziccerben, és nem hibázott (2-0).

Kane ezt elhibázta

Saka jobbról centerezett, Kane ezúttal 11 méterről nem találta el a kaput.

1-0 Henderson

Gyönyörű góllal vezet Anglia! Kane laposan szöktette Bellinghamet a bal szélen, a 16-os vonalától szépen tette középre a labdát, az érkező Henderson pedig 11 méterről, ballal a kapuba lőtt (1-0).

Kellett a Pickford-bravúr

Ez nagy kezezés után a játékvezető semmit sem ítélt, Dia helyzetbe került, lövését Pickford bravúrral védte.

Nagy szenegáli lehetőség

Na végre egy kis futball! Maguire hibáját követően Dia lövése lecsorgott, Sarr lecsapott rá, de közelről a kimozduló Pickford mellett-felett a kapu fölé bombázta a labdát.

Ébresztő!

Úgy telt el húsz perc, hogy nagyon meg se rezzentünk… így azért hosszú este/éjszaka elé nézünk.