Élő Közvetítések

Brazília kikapott, Svájc őrült csatát nyert Szerbia ellen

ANDREJ ISAKOVIC / AFP
Ahogy várni lehetett, óriási csatát hozott a Szerbia és Svájc csatája a labdarúgó-világbajnokság G csoportjának utolsó fordulójában. A szerbek az első félidő közepén még 2-1-re vezettek, de mindössze kilenc percig érezhették magukat továbbjutónak. Svájc a szünetig egyenlített, majd fordulás után gyorsan vezetést szerzett, ez elég is volt a 3-2-es sikerhez és a továbbjutáshoz. A tartalékos Brazília nem bírt Kamerunnal, amely a 92. percben begyötörte a győztes találatot.

Kamerun–Brazília 1-0

A biztos továbbjutó braziloknak nagyon nem hiányzott a Kamerun elleni mérkőzés, így aztán Tite ki is használta az alkalmat, és a sérült Neymar mellett a kulcsemberek közül pihenőt adott Alisson kapus mellett a Richarlison, Vinícius, Casemiro, Thiago Silva négyesnek is.

Bekerült a kezdőcsapatba viszont a 39 éves Dani Alves, aki a vb-történelem legidősebb braziljaként (és legidősebb brazil csapatkapitányaként) lépett pályára, és a védelemben helyet kapott a Manchester United Sevillának kölcsönadott védője, Alex Telles is. Utóbbi sajnos a második félidőben olyan szerencsétlenül esett, hogy le kellett cserélni – kérdés, hogy a nyolcaddöntőre milyen állapotban lesz (már ha szóba kerülne a neve).

Ami a meccset illeti, a brazilok mindent kihagytak, Aboubakar viszont olyan boldog volt a 92. percben fejelt győztes gólja miatt, hogy bevállalta a mezlevétellel járó második sárga lapot is.

Serhat Cagdas ANADOLU AGENCY Anadolu Agency via AFP Aboubakar egy perce: gól, sárga lap, piros lap

Szerbia–Svájc 2-3

Ami a csoport másik meccsét illeti, Szerbia és Svájc egy nagyszerű, lendületet és fordulatos első félidőt produkált. A 20. percben Shaqiri a svájciaknak szerzett vezetést, ezt az eredményt negyedórán belül Mitrovic kiegyenlítette, Vlahovic pedig megfordította. De a szerbek mindössze kilenc percig érezhették magukat továbbjutó pozícióban, a 44. percben Embolo egyenlített, majd a szünet után Freuler belőtte a 3-2-es vezetést, és mint később kiderült, győzelmet érő találatot.

A hajrában már inkább az indulatoké volt a főszerep, a két csapat többször is tömegjelenetes dulakodásban mérte össze az erejét, de az argentin bíró ezt is kihozta 2-2-es döntetlenre a sárga lapok tekintetében.

A csoportelsőként továbbjutó Brazília december 5-én, hétfőn Dél-Koreával találkozik, míg egy nappal később Svájc ellenfele Portugália lesz.

Vége

Ahogy várni lehetett, Brazília megőrizte csoportelsőségét, igaz, tartalékos felállásban – vagy nevezzük B csapatnak – egy 92. percben kapott góllal 1-0-ra kikapott Kameruntól. A csoport másik mérkőzésén Szerbia ugyan fordított, és 2-1-es előnynél továbbjutásra állt, de csak kilenc percig örülhetett ennek. Svájc végül 3-2-re nyert, és készülhet a nyolcaddöntőre.

A G csoport végeredménye:
1. Brazília 6 (3-1)
2. Svájc 6 (4-3)
3. Kamerun 4
4. Szerbia 1

Itt a meglepi, Kamerun vezet

Aboubakar a 11-es pontról fejelt gólt… majd ahogy kell, mezlevétel miatt kapott még egy sárgát, és egy pirosat.

Kamerun – Brazília 1-0

Az állás most:
1. Brazília 6
2. Svájc 6

Unalom...

Szabálytalanság, sárga lap, sok csere – mindkét meccsen ez a program.

Elszabadulnak az indulatok

Tömegjelenetek a szerb meccsen: miután Mitrovic eséséért nem adott büntetőt a játékvezető, először csak reklamált a kispad, majd miután az egyik svájci játékos, Xhaka az ágyékát mutogatta, többen be is mentek a pályára.

Jó kis rugdosós hajrá lesz ebből.

Két nagy brazil lehetőség

Martinelli lövését Epassy tolta léc fölé, majd Eder Militao lövését majdnem beügyetlenkedte a kapus, de végül sikerült valahogy szögletre ütnie.

Svájc fordított - 2-3

Elképesztő lendülettel kezdtek a svájciak, ez pazar támadás végén Freuler kapott vissza egy labdát sarokkal és 11 méterről nem hibázott – Szerbia-Svájc 2-3.

És ezzel Svájc ismét továbbjutásra áll:

1. Brazília 7
2. Svájc 6
3. Kamerun 2

1998 óta először!

Az Opta statisztikája szerint az 1998-as angol-argentin mérkőzés óta először fordult elő a világbajnokságon, hogy egy félidőben mindkét csapat legalább két-két gólt szerezzen.

Hajrá Szerbia, hajrá Svájc!

Félidő

Mintha mi sem történt volna: itt négy gól, ott semmi, de mindkét helyen döntetlen az állás.

A csoport állása jelenleg:
2. Svájc 4
4. Szerbia 2

Svájc egyenlített, 2-2

Micsoda kontra! Egy gyors támadás végén Widmer centerezett kiválóan, Embolo érkezett – Szerbia-Svájc 2-2.

2. Svájc 4

Szerbia vezet és továbbjutásra áll

Fordított Szerbia, Vlahovic kapott jó labdát, és kilőtte a bal alsó sarkot – Szerbia-Svájc 2-1.

2. Szerbia 4
3. Svájc 3
4. Kamerun 2

Egyenlített Szerbia

Itt a szerb egyenlítés, Mitrovic 8 méterről bólintott a kapu bal oldalába.

Szerbia-Svájc 1-1

A csoport állása jelenleg
2. Svájc 4

Vezet Svájc

Egy szép akció végén Sow készítette le a labdát Shaqirinek, aki úgy lőtt a hálóba, hogy a labda megpattant Pavlovic lábán.

Szerbia-Svájc 0-1

1. Brazília  7
2. Svájc  6

Kapufa!!!!!

Ismét a szerb-svájci meccsen volt esemény: ezúttal Tadic lőtt 17 méterről zúgó kapufát, a kipattanó labda pedig egy szerb csatárról a svájci kapushoz csorgott.

Bekezdtek a svájciak

Harminc másodperc alatt megszerezhette volna a vezetést Svájc, Embolo került ziccerbe, lövését Vanja Milinkovic-Savic kapus bravúrral védte, csakúgy, mint Xhaka ismétlését.

Dani Alves történelmet ír

Brazília alaposan felforgatott kezdőcsapattal lép pályára Kamerun ellen, a legizgalmasabb szereplő azonban a 39 éves Dani Alves lesz, aki a vb-történelem legidősebb braziljaként (és a dél-amerikai válogatott legidősebb csapatkapitányaként) szerepel majd.

Az eddigi csúcsot a Szerbia ellen szerepelt 38 éves Thiago Silva tartotta.

Dani Alves eddig két világbajnokságon szerepelt (2010-ben Dél-Afrikában és 2014-ben Brazíliában), tavaly olimpiai bajnok lett Tokióban. A válogatottban eddig 124 mérkőzésen 8 gólt szerzett és 21 gólpasszt adott.

A brazil kezdőcsapat: Ederson – Dani Alves, Militao, Bremer, Telles – Fabinho, Fred – Antony, Rodrygo, Martinelli – Gabriel Jesus

Ki jut tovább Brazíliával?

A G csoportban egy biztos: Brazília már nyolcaddöntős. A második helyre a hárompontos svájciak a legesélyesebbek, míg Kamerun és Szerbia egy-egy ponttal áll.

De egyikük helyzete sem reménytelen: győzelem esetén mindkettő harcban lehet a második helyért. Miután pontazonosság esetén nem az egymás elleni eredmény számít (mindegy is lenne, hiszen 3-3-ra végeztek egymással), a gólkülönbség is kérdéses lesz. Azaz Szerbia siker esetén csak akkor juthat a nyolcaddöntőbe, ha legalább egy góllal nagyobb különbséggel nyer, mint Kamerun a másik meccsen.

Ha a Svájc ikszel Szerbiával, úgy elképzelhető, egy sima kameruni siker is elég lenne az afrikaiak továbblépéséhez.