Élő Közvetítések

Hiába nyert Uruguay, a Portugáliát legyőző Dél-Korea jutott tovább

Dan Mullan / Getty Images
Újabb nap, újabb dráma a labdarúgó-világbajnokságon: Dél-Korea egy 91. percben szerzett gólnak köszönhetően legyőzte Portugáliát, így a H csoport második helyén végzett. Uruguay hiába győzte le Ghánát, az afrikai csapattal együtt kiesett. Cristiano Ronaldóék lettek a csoportelsők.

Uruguay helyzete abból a szempontból egyszerű volt, hogy mindenképpen nyernie kellett Ghána ellen ahhoz, hogy esélye legyen a továbbjutásra. Pikáns volt ez a párosítás, mert 2010-ben a negyeddöntőben találkozott a két válogatott, a hosszabbítás végén Luis Suárez kézzel hárított egy gólba tartó lövést, kiállították, a büntetőt azonban Asamoah Gyan a lécre lőtte. A tizenegyes-párbajban végül Uruguay nyert.

Bár a dél-amerikaiak kezdtek jobban, VAR-ozás után Ghána lőhetett büntetőt, Ayew lövését azonban védte Rochet, aki egyébként összehozta a tizenegyest egy rossz kivetődéssel. Mindez a 21. percben történt, tíz perccel később pedig már 2-0-ra vezetett Uruguay: De Arrascaeta érkezett kétszer is jó ütemben a ghánai kapu elő, előbb fejjel, majd lábbal talált be.

Az afrikaiak kettőt is cseréltek a szünetben, ez pedig bejött, aktívabb lett támadásban a csapat. Úgy tűnt aztán, hogy Uruguay tizenegyest kap majd, a VAR-ral is megnézték, a játékvezető azonban úgy ítélte meg, hogy Amartey szabályosan szerelte Núnezt. A folytatásban mind a két csapat szerezhetett volna gólt, gólokat, egyszer pedig Cavani esett el a tizenhatoson belül, de sem újabb találat, sem újabb tizenegyes nem volt már.

Közben a már biztosan továbbjutó, és ezért több alapemberét pihentető Portugália korán vezetést szerzett (Cristiano Ronaldo azért kezdett, 65 percet játszott), de Dél-Korea hamar ki is egyenlített. Sokáig úgy tűnt, hogy ez az 1-1 lesz a végeredmény, de a hajrában egy szögletnél a portugálok teljesen előre húzódtak, így aztán Szon indíthatott egy kontrát, felborítani sem sikerült, egy ütem kivárás után tökéletes ütemben megjátszotta Hvangot, aki góllal fejezte be az akciót.

És ez a 91. percben gól ért továbbjutást Dél-Koreának. Pontszámban és gólkülönbségen is egálra végzett az ázsiai csapat és Uruguay, de előbbi több gólt szerzett a csoportkör során, így ott lesz a nyolcaddöntőben. Luis Suárez a kispadon sírva fejezte be utolsó világbajnoki mérkőzését.

A lefújás után az uruguayi játékosok rárontottak a német játékvezetőre, Daniel Siebertre, hogy számon kérjék a szerintük elmaradt fújások miatt:

Vereség ellenére Portugália megnyerte a csoportot és így majd a G csoport második helyezettjével találkozik, míg Dél-Korea a csoportgyőztes ellen folytatja. Ott még este zárul a csoportkör, ami biztos, hogy Brazília továbbjutott.

Tizenegyes Ghánának!

Hát mi van itt? Egy távoli lövést védett Rochet, de a kipattanóra Kudus ért oda elsőnek, aki átesett a kivetődő kapuson. Elsőre les miatt szabadrúgást ítélt a játékvezető, de közbeszólt a VAR, tizenegyest ítéltek.

Dél-koreai lesgól

A portugál hálóban a labda egy szabadrúgást követően, de Kim Dzsinszu egyértelműen lesről kotorta a hálóba a kapusról kipattanó labdát.

Mondhatni a küzdelem dominál

Uruguay játszik egyelőre aktívabban Ghána ellen, persze érthető, Suárezék vannak győzelmi kényszerben. Lövésig ugyan még nem sikerült eljutni, de az előbb volt egy ígéretes lehetőség Núnez előtt, más kérdés, hogy odaértek a védők.

Ez gyors volt, vezet Portugália!

Nem vártak sokáig a portugálok. Dalot húzta meg a jobb szélen, szinte már az alapvonal magasságában volt, amikor középre lőtt, Horta érkezett és közelről a léc alá lőtt. Szép támadás volt. A két meccsen eddig ez volt az egyetlen kapura lövés.

Szinte egyszerre

Na, ez most egész jól sikerült a tapasztalataim szerint, nagyjából egy másodperc különbséggel indult el a két meccs.

Uruguay lenne a legnagyobb esélyes a továbbjutásra?

A Gracenote szerint igen. Bár a 48 százalék azért nem egy életbiztosítás.