Élő Közvetítések

Anglia simán, az Egyesült Államok vért izzadva ment tovább a csoportjából

Marvin Ibo Guengoer - GES Sportfoto/Getty Images

Kedd este zárult a katari világbajnokság B csoportja. Az alaphelyzet nagyon egyszerű volt: Wales és az Egyesült Államok csapatának csak győzelemmel volt esélye a folytatásra, míg Angliának és Iránnak egy döntetlen is elegendő lehetett volna a végső sikerhez.

Anglia számára nagyon kellemesen alakult az este, mivel Wales teljesen behátrált és egy eseménytelen, gól nélküli első félidő után villámgyorsan betalált Marcus Rashford szabadrúgásából. Egy perccel később már 2-0 állt az eredményjelzőn, Rashford labdaszerzése után Harry Kane lőtte a hosszún érkező Phil Foden elé a labdát. A kegyelemdöfést Rashford vitte be, aki egy indítás után befelé cselezett, becsapott két védőt és a kapus lábai között utat talált a lövése a kapuba.

Rashfordnak ez volt pályafutása első duplája a válogatottban.

Eközben jóval szorosabb összecsapás alakult ki Irán és az Egyesült Államok között, jobban kezdtek az ázsiaiak, majd apránként átvette az irányítást az USA. McKennie zseniális ívelése után Sergino Dest passzolt középre az érkező Christian Pulisicnek, aki higgadtan a kapuba passzolt. Térfélcsere után is pörgős meccs alakult ki, de nem tudott egyenlíteni Irán, így kiesett.

Az amerikaiakra Hollandia vár a folytatásban, míg Anglia Szenegállal csap össze.

Vége, Irán kiesett!

Vagy továbbjutott az Amerikai Egyesült Államok csapata, nézőpont kérdése. Az irániak a gyepre rogyva búslakodnak, ők mindent kiadtak magukból. Az amerikaiakra Hollandia vár a folytatásban, míg Anglia Szenegállal csap össze.

Lesz-e tizenegyes a 97. percben?!

Taremi elé bólintotta le a labdát Puraligandzsi, a támadó pedig eltűnt a tizenhatoson belül. A VAR úgy látta, nem ér büntetőt.

Trükkös volt Irán, de nem jött be

Az ázsiai csapat szabadrúgása nem az emberek sűrűjébe szállt be, hanem a rövidre ment élesen, amit Puraligandzsi bevetődve bólintott kapu mellé.

Mindkét meccsen ápolni kell

A walesieknél Allen nincs teljesen jól, végül le is cserélték, míg a másik meccsen Sargent rálépett a labdára, őt Wright váltotta.

Hű, mit hagyott ki Goddosz!

Golizadeh szerzett ügyesen labdát a tizenhatos jobb oldalán, majd ragyogóan gurított középre. Goddosz lendületből érkezett, okosan el is csavarta a labdát, de nem talált kaput.

Pickford akcióban

Két távoli lövést is kivédett az angolok kapusa, a második volt az igazán nagy bravúr, mert egy védőn megpattant a lövés és Pickford mozgásával ellentétes irányba ment, mégis odaért a kapus.

A jelenlegi állás szerint

Anglia a csoportelső és az Amerikai Egyesült Államok jut tovább második helyen. Még van egy félidő, jó lenne, ha belehúznának a fiúk, mert nem rágtuk le a körmünket az első félidő izgalmaitól.

Na, még egy lesgól a végére

Weah kapott remek indítást, egy az egyben vezethette rá az iráni kapusra és jobb külsővel a hosszú alsóba gurított. Csakhogy lest ítélt Lahoz, maradt az 1-0.

Hű, ezt túltolták az amerikaiak!

Hárman vezethették két iránira a labdát, miután Adams ragyogóan ugratta ki Sargentet. Jól jött ki a váltás is, de Weah lövés helyett megpróbálta Pulisichez passzolni a labdát, de ezt már lefülelték az iráni védők.

Kezd felpörögni Anglia?

Előbb Foden és Bellingham kombinációja után lőtt kapu fölé előbbi, majd Rashford ollózva próbálta kapuba húzni a labdát, de ő is célt tévesztett.

Kényszerű csere Walesnél

Megint ápolni kellett Neco Williamst, ezúttal viszont le is cserélik. Alighanem a fejsérülés okozza a problémát, mert saját lábán jött le. Roberts folytatja a helyén.

Stu Forster/Getty Images

Eseménytelenül telt az elmúlt tíz perc

A Wales-Anglia meccs legnagyobb izgalma az volt, hogy Williams mennyi idő alatt szedi össze magát, miután belenézett Rashford lövésébe. A másik mérkőzés dinamikusabb, az USA támad, Irán kontrázik. Weah mezét megrángatta Mohammadi a tizenhatoson belül, de ennyiért nem járt büntető. Bejranvand jó ütemben érkezik a beadásokra, középre lőtt labdákra, Taremi és Azmun kevés elöl a gólhoz.

Felébredt az amerikai csapat is

Előbb Dest beívelését ütötte ki az Bejranvand, a lecsorgó labdát pedig Musah lőtte az égbe. Nem sokkal később Pulisic próbálkozott, de ez is az iráni kapus ölében kötött ki.

Az amerikaiak beszorultak, a walesiek kivárnak

Irán teljesen beszorította ellenfelét a saját tizenhatosára, de hiába lődözte a labdákat középre, mind kijött az amerikai védelemről. A másik mérkőzésen Anglia nyugodtan adogat, kevés nyomás nehezedik rá, de nem is igen töri magát, hogy átjusson a walesi védelmen.

Indul a buli

Mindkét mérkőzés elkezdődött, a Wales-Anglia találkozó cirka tíz másodperccel előbb kezdődött.