Élő Közvetítések

60 percig csalták a futballt, majd gálameccs lett a francia-dán

Evrim Aydin / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP
Nagyszerű hajrával, Kylian Mbappé két góljával 2-1-es győzelmet aratott a francia válogatott Dánia ellen a katari labdarúgó-világbajnokság D csoportjának második fordulójában.

Az első félidő elég egysíkú játékot hozott, a dánok próbáltak védekezni, a támadásokra semmi erő és szándék nem maradt. Így aztán csak azt láthatták a nézők, hogy Mbappé és Dembelé sokat rohant, akadt pár lehetőség is, de Schmeichelnek sem kellett sokat védenie.

A második félidő elején is folytatódott a tendencia, a címvédő fölényben futballozott, Dánia a 60. perc tájékán találta el először a kaput.

Aztán egy varázsütésre, pontosabban egy gólra minden megváltozott, Mbappé betalált és ezzel a dánok is kijöttek a bunkerfutballból. Egy szöglet után Christensen egyenlített, sőt, Lindstöm ziccert rontott (Lloris hatalmasat védett).

De ha már így beindultak a csapatok, érezhető volt, hogy nem lesz ebből iksz: Rabiot ollózása, majd Braithwaite közeli lövése még nem találta el a kaput, ám a 85. percben Mbappé szinte a gólvonalról combozott gólt.

Franciaország a 2-1-es győzelmével elsőként kvalifikálta magát a nyolcaddöntőbe.

Vb, D csoport, 2. forduló

Franciaország – Dánia 2-1 (0-0)
Doha, 42 860 néző
v.: Marciniak (lengyel)
Franciaország: Lloris – Koundé, Varane (Konaté, 75.), Upamecano, T. Hernandez – Rabiot, Tchouaméni, Griezmann (Fofana, 90+2.)– Dembélé (Koman, 75.), Giroud (Thuram, 63.), Mbappé
Dánia: Schmeichel – Andersen, Christensen, Nelson – Kristensen (Bah, 90+2.), Höjbjerg, Eriksen, Maehle – Lindström (Nörgaard, 85.), Cornelius (Braithwaite, 46.), Damsgaard (Dolberg, 73.)
gól: Mbappé (61., 86.), illetve Christensen (68.)

Harminc perc futball és két Mbappé-gól is elég volt

Az első mérkőzéséhez képest hiába cserélte le a teljes csatársorát a dán labdarúgó-válogatott 60 percen át úgy tűnt, kapura lövésig sem jut el Franciaország ellen. Mbappé 61. percben szerzett gólja felpörgette a mérkőzést, Christensen gyorsan egyenlített, a hajrában aztán Mbappé eldöntötte a három pont sorsát.

2-1 Mbappé

Koman visszatett labdáját Griezmann tekerte középre, gyakorlatilag eltalálta Mbappét, aki egy méterről a hálóba sodorta (2-1).

Csere

Lindström lement, Christian Nörgaard állt be a helyére.

Tíz perce végre futball

Dolberg lépett meg a jobbszélen, centerezését Braithwaite alig lőtte a bal kapufa mellé.

Akrobatika

Theo Hernandez balról nyeste középre a labdát, Rabiot félfordulattal a léc fölé lőtt.

Ez hogy maradt ki?

Tchouaméni előrevetődve fejelhetett pár méterről, de a labda Maehle hátáról került szögletre.

Deschamps ráduplázott

Kettős csere francia oldalon: Dembelé és Varane le, Kingsley Koman és Ibrahima Konaté be.

Jön Dolberg

Ez volt Damsgaard utolsó megmozdulása, Kasper Dolberg állt be a helyére.

Jé, Dánia tud focizni

Elképesztő helyzet maradt ki, Damsgaard passzát követően Lindström közeli lövését Lloris bravúrral védte.

1-1 Christensen

Az első dán kapura lövés (fejelés) gólt eredményezett: Eriksen jobb oldali szögletét megcsúsztatták középen, a berobbanó Christensen pedig közelről védhetetlenül fejelt a léc alá (1-1).

1-0 Mbappé

Tchouaméni nagyszerűen forgatta át a bal oldalra a labdát, Theo Hernandez és Mbappé sakk-mattra játszotta a helyzetet, utóbbi pedig megszerezte a vezetést.

Griezmann mit hagyott ki!?

Óriási helyzet maradt ki ismét, ezúttal egy előreívelt labdát a berobbanó Griezmann  úgy vett át mellel, hogy egyből ziccerbe is került, de 15 méterről az égbe lőtt.

Nagyon ülnek a francia kontrák

Ismét egy gyors francia kontra, amelynek végén Mbappénak nem volt szíve leadni a labdát, 16 méteres lövését Schmeichel ütötte szögletre.

Dembelé és Mbappé

Dembelé és Mbappé ismét megbűvölte a dán védelmet, de Schmeichel jól jött ki és megszerezte a labdát.

Folytatódott

Egy csere történt, a dánoknál Corneliust Martin Braithwaite váltotta.

Ennél csak jobb lehet – félidő!

A félidő utolsó percében még Mbappé próbálkozott távoli lövéssel, de pont a keresztbe futó Giroud-t találta telibe.

Ennyi volt az első félidő, reménykedjünk, a folytatás jobb lesz.

Mbappé kihagyta

Dembelé futott be egy hosszú indítást a jobbszélen, beadását a tökéletesen és egyedül középre mozduló Mbappé kapta, aki futtából a léc fölé bombázott.

Megvillantak a dánok

Hoppá, az első dán ellenakció, amely lövéssel végződött, Cornelius kapott jó labdát, 14 méterről azonban a bal kapufa mellé bombázott.

Schmeichel lábbal

Újabb gyors francia ellencsapás, amely során Griezmann került lövő helyzetbe, de Schmeichel lábbal védett.

Zavar a dán kapu előtt

Mbappé megforgatta Christensent, aki a sárga lapja után nem mert hozzányúlni, az alapvonaltól középre adott, a másik oldalon Koundé érte el a labdát, de lövése egy védőről levágódott, így Schmeichel rávetődhetett.