Élő Közvetítések

Két bombagól megmentette Argentínát a vébén

Kirill KUDRYAVTSEV / AFP
A Szaúd-Arábia elleni vereség után második mérkőzésén kiszenvedte a győzelmet az argentin labdarúgó-válogatott, amely Lionel Messi és Enzo Fernandez nagy góljaival 2-0-ra verte Mexikót a katari világbajnokság C csoportjában.

Mindkét válogatott nagyon készült a csatára, hiszen egyikük sem nyert az első fordulóban: Mexikó gól nélküli döntetlenre végzett a lengyelekkel, míg az argentinok meglepetésre 2-1-re kikaptak Szaúd-Arábiától.

Mindkét szakvezetés rákészült a meccsre, a mexikóiak egy csatárt áldoztak a középpálya megerősítésére, de igazából a mérkőzésen nem jött ki ennek az előnye. Sőt, egész mérkőzésen mindössze egyszer sikerült eltalálniuk a kaput.

Az első félidő gyenge játékot és meddő argentin mezőnyfölényt hozott, Lionel Scaloni szövetségi kapitány értelemszerűen öt helyen is változtatott csapatán a legutóbbi meccshez képest, ám a támadójáték így is nagyon impotens maradt.

És ki tudja, mi történik, ha Messi nem talál be a 61. percben egy átlövéssel? De betalált, Mexikó kicsit kinyílt, és mindjárt megnyílt a terület az ellenakciókra. A 2-0-s végeredményt Enzo Fernandez állította be szép találattal.

Argentína így nagy lépést tett a továbbjutás felé, amit szerdán, Lengyelország ellen kell majd kiharcolnia.

Vb, C csoport, 2. forduló

Argentína – Mexikó 2-0 (0-0)
Katar, Loszaíli Nemzeti Stadion
v.: Orsato (olasz)
Argentína: Emiliano Martínez – Montiel (Molina, 63.), Otamendi, Lisandro Martínez, Acuna – Di María (Romero, 69.), De Paul, Guido Rodríguez (Enzo Fernandez, 57.), Mac Allister (Palacios, 69.)– Messi, Lautaro Martinez (Julian Alvarez, 63.)
Mexikó: Ochoa – Gallardo, Moreno, Montes, Araujo, Alvarez (Raúl Jimenez, 66.) – Chavez, Guadrado (Gutierrez, 42.), Herrera – Vega (Antuna, 66.), Lozano (Alvarado, 73.)

Messi és Fernandez bombája döntött

Nem játszott jól, végül mégis győzött az argentin válogatott Mexikó ellen a katari labdarúgó-világbajnokság C csoportjának második fordulójában. A vezető találatot Lionel Messi a 64. percben szerezte 17 méterről, majd a hajrában Enzo Fernandez a 16-os bal csücskétől tekert a bal felső sarokba.

2-0 Enzo Fernandez

Ez eldőlt: egy szögletet követően Enzo Fernandez lőtt gyönyörű gólt a 16-o bal sarkától (2-0).

Messi-pillanatok

Messi előbb nem jól érkezett egy visszatett labdára, majd ő akart centerezni, de a játékvezető szerint kint volt már a labda az alapvonalon.

Lozano le

Lozano le, Roberto Alvarado be.

Két mexikói csere

Mexikó azonnal cserél, Kevin Alvarez és Vega helyére Raúl Jimenez és Uriel Antuna állt be.

1-0 Messi

Hűha, csoda: GÓÓÓÓL!

Messi igazított egyet a labdán, és 18 méterről beverte a bal alsóba (1-0).

Legalább a csere jól megy

Lautaro Martíneznek és Montielnek eddig tartott a meccs, érkezett Julian Alvarez és Nahuel Molina.

Hátha...

Argentína cserélt, hátha. Guido Rodríguez helyére Enzo Fernandez állt be.

Katasztrófa

Eddig nagyon gyenge ez az argentin válogatott. Vb-esélyes ide vagy oda, azért bő másfél mérkőzés után csak kellett volna mutatnia valamit.

De hátha ez a bejegyzés felpiszkálja a csapatot.

Gyenge kísérlet

A 21 méteres szabadrúgáshoz természetesen Messi állt oda, de legalább egy méterrel a léc fölé lőtt.

Félidő, 0-0

Az utolsó utáni percben még Messi rúghatott szögletet, de semmi sem lett belőle.

Félidő.

Micsoda meglepetés: 0-0.

Micsoda védés!

Vega 25 méteres szabadrúgása a jobb felső sarok felé tartott, Emiliano Martínez  csodálatos vetődéssel húzta le a labdát.

Kényszerű csere

Máris csere, Guardado sérülés miatt nem folytathatja, a helyére Erick Gutierrez állt be.

Célt tévesztett fejes

Di María beívelését követően Laurato Martínez fejelhetett, de kaput nem talált.

Egy Ochoa-védés

Messi jobbról, éles szögből kapura csavart egy szabadrúgást, Ochoa résen volt, a magasba öklözte a labdát, majd nagyot esett és kicsit ápoltatta magát…