Élő Közvetítések

Katar végre kaput talált, mégis Szenegál nyert simán

OZAN KOSE / AFP
Másfél mérkőzést kellett ahhoz várni, hogy Katar végre eltalálja a kaput a világbajnokságon, de hiába volt pár helyzet és egy gól, Szenegál hárommal válaszolt, és simán győzött 3-1-re az A csoport második fordulójában.

Bár a hivatalos adatok szerint 41 797 néző látta a találkozót egy 44 ezer fős stadionban, a tévéközvetítés alapján nagyon sok üres szék volt – úgy tűnt, a hazai szurkolók sem bíznak a kedvencekben.

Az első félidő teljesen feledhető lett volna, ha a hajrában nem szerez vezetést Szenegál. A gól azonban burleszkfilmbe illő volt, ugyanis egy középre lőtt labdát Huhi nem talált el, elesett, Dia pedig tíz méterről nem kegyelmezett (0-1).

A második félidőt ugyanúgy kezdte az afrikai válogatott, ahogy az elsőt befejezte, a 48. percben egy jobb oldali szögletre nagyszerűen érkezett Diedhiou (0-2).

A 63. percben aztán olyan történt, ami a katariak addig másfél mérkőzésén soha, Almoez ballábas lövése kaput talált, a labda talán be is surrant volna a jobb alsó sarokba, de Mendy kapus nagyot védett.

A Chelsea kapusa négy perccel később még nagyobb bravúrt mutatott be, amikor Iszmail Mohammad közeli lövését bámulatos reflexszel tolta szögletre.

A hazai gólt azonban nem tudta elkerülni, a 78. percben Abdelkarim 70 méteres passzát követően amikor Iszmail Mohammad jobbról középre adott, a csereként beállt Muntari pedig első labdaérintésre szépített (1-2).

A történelmi vb-gól azonban kevésnek bizonyult, Szenegál megnyomta a hajrát és a 84. percben a szintén cserejátékos Bamba Dieng beállította az 1-3-as végeredményt.

Vb, A csoport, 2. forduló

Katar – Szenegál 1-3 (0-1)
Doha, al-Tumama Stadion
v.: Antonio Mateu Lahoz (spanyol)
Katar: Barsim – Pedro Miguel (Waad, 83.), Iszmail Mohammad, Huhi, Abdelkarim Hasszan, Homam Ahmed (Salman, 83.) – al-Hajdosz (Muntari, 74.), Budiaf (Hatem, 69.), Madibo – Almoez Ali, Afif
Szenegál: Édouard Mendy – Sabaly, Koulibaly, Jakobs (Cissé, 78.), Abdou Diallo – Idrissa Gana Gueye, Nampalys Mendy (Pape Sarr, 78.) – Diatta (Pathé Ciss, 64.), Diedhiou (Bamba Dieng, 74.), Ismaila Sarr (N’Diaye, 74.) – Dia
gól: Muntari (78.), illetve Dia (41.), Diedhiou (48.), Bamba Dieng (84.)
sárga lap: Mohammad (20.), Ahmed (45+2.), illetve Dia (30.), Jakobs (52.), Ciss (87.)

Első próbálkozás

Első lövés, a szenegáli Sarr lövését egy védő blokkolta, a bíró meglepetésre mégis kirúgást ítélt.

Kouyate sérült

Szenegálnál rendbe jött Abdou Diallo, akit a hollandok ellen izomgörcs miatt kellett lecserélni. Cheikhou Kouyate azonban nem ilyen szerencsés, a Nottingham Forest középpályása sérülés miatt kihagyja ezt a meccset.

Egy olimpia bajnok öccse véd

Ami a kezdőcsapatokat illeti, Katar kapust cserélt, így Szaad al-Sib a kispadra került, és a kapuban az al-Szadd játékosa, Mesaal Barsim kezd majd.

Ha a név ismerős lenne, az nem a véletlen műve: bátyja, Mutaz Essza Barsim a riói és a londoni ezüstök után a tokiói olimpián aranyat nyert magasugrásban, mellesleg háromszoros világbajnoknak is mondhatja magát.

Fabrice COFFRINI / AFP Mutaz Essza Barsim

Felengedne a lefagyott Katar

Katarnak sok mindenben kell javítania, hiszen az ázsiaiak az első olyan házigazdák a világbajnokságok történetében, akik elvesztették a nyitómérkőzést. Félix Sánchez szövetségi kapitány szerint csapata túlságosan ideges volt, a teljesítményük azért volt annyira gyenge, mert úgy tűnt, teljesen lefagytak a nagy nyomástól. Azonban szerinte a játékosok túltették magukat ezen, és a második összecsapáson már az igazi arcukat mutatják.

Ez történt a múlt héten

Az első fordulóban sima 2-0-s vereséggel nyitotta a világbajnokságot a házigazda Katar, amely Ecuadortól kapott ki. De Szenegál is elbukott, az afrikaiak Hollandia ellen veszítettek 2-0-ra.