Élő Közvetítések

Portugália-Ghána: Cristiano Ronaldo történelmi gólt lőtt, őrült hajrában nyertek a portugálok

Clive Brunskill / Getty Images
Egészen hihetetlen végjátékot hozott a portugál-ghánai mérkőzés a katari labdarúgó-világbajnokságon: egészen a 65. percig kellett várni az első gólra, vége pedig 3-2 lett Portugáliának. Cristiano Ronaldo az első, aki öt különböző világbajnokságon is betalált.

Cristiano Ronaldo a világbajnokság kezdete előtt még adott egy hangzatos interjút, amiben nem kímélt sem edzőt, sem vezetőt a Manchester Unitednél, aminek a vége nem is lehetett más, mint hogy felbontották a szerződését. Ő maga a jelek szerint hamar túllépett ezen, mert a vb-n az első sajtótájékoztatóján leszögezte, akkor és azt mond, amit akar (golyóállónak tartja magát úgyis, leperegnek róla a kritikák), a csapattársait pedig a tornáról és ne róla kérdezgessék.

Most mindenesetre az a furcsa helyzet állt elő, hogy a 37 éves támadó az egyedüli az egész mezőnyben, akinek nincs klubcsapata.

Míg Manchesterben a kispadra került sokszor, addig a portugál válogatottban megkerülhetetlen, Ghána ellen is csapatkapitányként vezeti majd pályára a többieket. Portugália az egyik legerősebb kerettel érkezett a vb-re (elég csak ránézni, hogy Joao Félix, Bruno Fernandes és Bernardo Silva is ott volt a  kezdőben), Ronaldo szerint konkrétan a legjobbal, de hozzátette, hogy ezt a pályán is be kellene bizonyítani.

Odd Andersen / AFP

Az őrült menetet az ellen a Ghána ellen kezdte Portugália, amely kisebb meglepetést okozott azzal, hogy míg az év elején leszerepelt az Afrika Kupán, addig Nigériát elütve a selejtező hajrájában kijutott Katarba. Nos, sokáig ez a mérkőzés sem volt extra, Ronaldónak volt két nagy helyzete a meccs elején, de egyszer hosszan vette át a labdát, és mentett a kapus, majd kicsit megtámasztották a fejese közben, így ígéretes helyről a kapu mellé célzott.

A második félidőben tizenegyest kapott Portugália, bár az biztos, hogy lesznek, aki vitatják majd annak jogosságát. Cristiano Ronaldo tört be a tizenhatoson belülre, odaléptek neki, elesett, a játékvezető pedig a sípjába fújt, a VAR nem lépett közbe. Ronaldo belőtte a tizenegyest, ezzel az első játékos lett, aki öt világbajnokságon is gólt szerzett.

Innentől beindult az őrület, előbb Andre Ayew egyenlített (ez volt az első afrikai találat a katari vébén), majd még mindig csak a 78. percben jártunk, amikor Joao Félix visszavette a portugál előnyt Bruno Fernandes remek labdája után. A manchesteri középpályás aztán Rafael Leaónak is pazar passzt adott, a cserejátékos második labdaérintéséből betalált.

sofascore.com

Mégsem volt sínen a meccs, egy újabb védelmi hibát Bukari használt ki (majd ronaldós gólörömöt villantott), parázs volt a meccs lefújásig. Erről gondoskodott a portugálok kapusa is, Costa, aki a 99. percben kitette maga elé a labdát, de nem vette észre, hogy mögötte van Williams, ám végül a támadó elcsúszott, a védők pedig kisegítették a kapust, így maradt a 3-2.

Nov. 24. November 24. 17:00