Élő Közvetítések

Gyenge horvátok, szervezett Marokkó, itt a vb harmadik 0-0-ja

Odd ANDERSEN / AFP

A katari focivébé F csoportjának első meccsén a négy évvel ezelőtti ezüstérmes Horvátország 0-0-s döntetlent játszott Marokkóval.

Az első félidő a védelmekről szólt, a marokkóiak szervezettsége nem ízlett a horvátoknak, akik rengeteg rossz passzal okoztak nagy örömet a végtelenül lelkes marokkói szurkolótábornak.

Perisic nagyon távoli, de ahhoz képest egészen ígéretes lövése után bő fél óráig csak gyűrték egymást a csapatok, aztán a félidő legvégén feléledtek a horvátok, Vlasic közelről kapura pöckölt labdáját Bunu bravúrral, lábbal védte, majd Modric lökete zúgott el a léc fölött.

A második félidő elején olyat tettek a marokkóiak, amit előtte nem láttunk tőlük: veszélyeztették a horvát kaput! Mazraui csukafejesét azonban Livakovic védte, ráadásul a marokkói balhátvéd olyan rosszul fogott talajt az esetnél, hogy pár perccel később le kellett cserélni.

Aztán ismét marokkói lehetőség: Hakimi egy bivalyerős szabadrúgással tesztelte Livakovic éberségét, de a horvát kapus résen volt. Ez a 65. percben történt, volt még hátra bőven a meccsből, de az állás nem változott, maradt a gyengécske 0-0, vagyis ez lett az idei vb harmadik gól nélküli meccse.

Modricék nem bírtak a lelkes marokkói csapattal

A négy évvel ezelőtti vébén ezüstérmet szerző horvát válogatott 0-0-s döntetlent játszott Marokkóval az F csoport első fordulójában.

Az első félidőben csak az utolsó percekben mutattak valamit a horvátok, akkor Vlasic ziccerénél Bunu nagyot védett lábbal, majd egy kipattanót Modric bombázott a léc fölé.

A második felvonásban Marokkó kétszer is veszélyeztetett, a horvátok pedig erőtlenül és pontatlanul fociztak, látszólag nem bánták, ha csak egy ponttal gazdagodnak.

Ebben a csoportban Belgium és Kanada szerepel még.

Ennyi volt

Nem született gól, Marokkó-Horvátország 0-0. Egy-egy pontot azért így is kapnak.

Itt a harmadik 0-0?

Vagy talál valamelyik csapat egy gólt az utolsó percekben? Van még öt, illetve az ezen a vébén teljesen kiszámíthatatlan hosszabbítás.

Sokatmondó adat a meccsről

A 70. percig a marokkói középpályás, Amallah mindössze nyolc passzal próbálkozott, és ebből öt volt sikeres. Nem egy veretes adat.

Pihenő

Kár, hogy vége a félidőnek, mert végre történt valami. 0-0-ról folytatódik a Marokkó-Horvátország csata.

És majdnem Vlasic lőtte a gólt

Mekkora lett volna, ha az előbb még a cserén gondolkodó horvát támadó talált volna be. A beadás remek volt, Vlasic is jól ért bele a labdába, de a lábait szétcsapó Bunuban elakadt a próbálkozás.