Hírek

A kezdőkörben vártak, majd óriási ünneplést csaptak a dél-korai játékosok

Amin Mohammad Jamali / Getty Images

Egészen szürreálisan alakult az utolsó játéknap a katari világbajnokság H csoportjában. Bár a zárófordulóban egyszerre szokás elindítani a mérkőzéseket, egy elhúzódó VAR-ítélet miatt már az első félidőben komoly hosszabbítás volt a Ghána-Uruguay meccsen.

Így aztán már rég lefújták Dél-Korea és Portugália összecsapását, amikor a másik pályán még zajlottak a történések. Szon Hung Minék legyőzték 2-1-re a portugálokat, és mivel a másik meccsen Uruguay 2-0-ra vezetett, továbbjutásra állt az ázsiai csapat.

Hosszú percekig álltak a koreaiak a kezdőkör környékén összekapaszkodva, majd maradt a 2-0 Uruguaynak, ami azt jelentette, hogy Dél-Korea végzett Portugália mögött a második helyen. Érthető volt az öröm.

Dél-Korea és Uruguay azonos pontszámmal és gólkülönbséggel végzett, de előbbi több gólt szerzett a csoportkörben, így megelőzte riválisát.