Hírek

„Nem állunk készen” – váratlan vereséget szenvedett a vb-bronzérmes

Yasser Al-Zayyat / AFP
A vasárnap rajtoló katari labdarúgó-világbajnokságra készülő, négy éve bronzérmet nyert belga válogatott pénteken 2-1-re kikapott Egyiptomtól.

Roberto Martínez szövetségi kapitány még mindig nem számíthatott Romelu Lukaku játékára, de a Courtois – Debast, Alderweireld, Theate – Castagne, Vanaken, Witsel, Carrasco – De Bruyne, Eden Hazard – Batshuayi összetételű kezdőcsapat nem tűnt gyengének, később csereként Mertens, Meunier és Openda is beállt.

Ennek ellenére Egyiptom játszott jobban, a 33. percben Mosztafa Mohamed szerzett vezetést, Trézégé a második félidő elején növelte az előnyt, Openda a 76. percben csak szépíteni tudott (1-2).

Nem ezt az eredményt reméltünk. Mentálisan nem állunk készen a világbajnokságra, de ez a vereség valószínűleg jókor jött. Nem számíthatunk arra, hogy nyerünk, amikor nem vagyunk a legjobb állapotban

– nyilatkozta csalódottan Roberto Martínez a mérkőzés után.

A félidőben becserélt Dries Mertens szerint az eredmény nem jó, de biztos benne, hogy a világbajnokságra minden rendben lesz.

„Megrendíti ez a vereség az önbizalmunkat? Nem hiszem. Jobb, ha most kapunk ki, mint a világbajnokságon. Tudjuk, hogy van még tennivalónk, az automatizmusok egyelőre még nem tértek vissza.”

A belgák jövő szerdán a kanadai válogatott ellen kezdik meg a vb-t, majd a csoportkörben még Marokkó és a legutóbb ezüstérmes Horvátország legjobbjaival találkoznak.

Szerbia az utolsó felkészülési mérkőzését megnyerte, miután 1-1-es első félidő után 5-1-re győzött Bahrein vendégeként. A mérkőzés legjobbja Dusan Tadic volt, aki egy gólpassz mellett kétszer is betalált, Dusan Vlahovic egy találat mellett két asszisztot jegyzett. Szerbia a vébén Brazília, Kamerun és Svájc ellen találkozik a csoportkörben.

Felkészülési mérkőzések

Egyiptom – Belgium 2-1 (1-0)
gól: Mosztafa Mohamed (33.), Trézégé (46.), illetve Openda (76.)

Bahrein – Szerbia 1-5 (1-1)
gól: Juszuf Helal (15., 11-esből), illetve Tadic (8., 50.), Vlahovic (51.), Djuricic (87.), Jovic (90.)

Kamerun – Panama 1-1 (0-0)
gól: Choupo-Moting (48.), illetve Murillo (55.)