Hírek

A gyenge védelem miatt csak a Bayern klasszisában bízhatnak a vébén

KARIM SAHIB / AFP
A vasárnap rajtoló katari labdarúgó-világbajnokságra készülő kameruni válogatott pénteki felkészülési mérkőzésén 1-1-es döntetlent játszott a panamai csapattal Abu-Dzabiban.

A Rigobert Song vezette afrikaiak nincsenek jó formában, ugyan januárban még bronzérmet szereztek a kontinenstornán, de a legutóbbi négy mérkőzésük közül egyet sem nyertek meg: szeptemberben kikaptak Üzbegisztántól (0-2) és Dél-Koreától (0-1), múlt szerdán 1-1-re végeztek Jamaicával, csakúgy, mint most Panamával.

A Goal.com azt írta, a döntetlenhez ezúttal nagyon kellett Eric Maxim Choupo-Moting, aki a szünetben állt be csereként, és a 48. percben máris betalált, ugyanakkor a teljes meccs képét nézve Panama könnyedén nyerhetett volna, ha nem rontja el a legnagyobb helyzeteit is, pontosabban nem véd bravúrosan André Onana.

Rigobert Song félidei változtatásai stabilizálták a kameruni csapatot, különösen miután túlélték az első félidőt, és úgy tűnik, Choupo-Moting nagyszerű góllövő formája elengedhetetlen lesz a katari vébén.

A Bayern München csatára a legutóbbi tíz mérkőzésén tizenegyedszer volt eredményes.

A Gola.com szerint a védelem túl ingatag, és komoly változtatás kell, annak megszilárdítására, ha komolyabb eredményt szeretnének elérni a kameruniak a vébén.

A válogatott jövő csütörtökön a G csoportban Svájc ellen kezdi meg vb-szereplését, később a szerbekkel és a brazilokkal találkozik.