Élő Közvetítések

Tovább tart Kamerun világbajnoki átka

Issouf SANOGO / AFP
Az 1990-es negyeddöntős szereplés óta mintha átok ülne a kameruni labdarúgó-válogatotton, amely 32 év alatt 16 mérkőzésen mindössze egyszer tudott nyerni, de annak is már 20 éve. A csapat ezúttal Svájc ellen lépett pályára a katari torna G csoportjában, de a remek első félidő után teljesen összeomlott, mert az ellenfél csatára, Breel Embolo a 48. percben vezetéshez, és mint később kiderült, győzelemhez segítette csapatát.

Az első félidőben annak ellenére a kameruniak alakítottak ki több helyzetet, hogy a svájciaknál volt többet a labda. Az afrikai együttes veszélyes, gyors kontrákat vezetett, amelyek végén Sommernek többször is bravúrral kellett védenie. Svájc csupán pontrúgások után került helyzetbe, főleg a szögletek voltak veszélyesek, a hajrában Akanji révén meg is szerezhette volna a vezetést, a Manchester City hátvédje azonban öt méterről, tiszta helyzetből a kapu mellé fejelt.

A második játékrészt remekül kezdte Svájc, Shaqiri jobbról tökéletesen adott középre, Embolo pedig közelről nem hibázott.

A Monaco kameruni születésű csatára azonban szülőhazája iránti tiszteletből nem ünnepelte meg a gólját.

A folytatásban mindkét együttes előtt adódtak nagy lehetőségek, Onana például egyszer elvetődve, reflexmozdulattal hárította Vargas 12 méteres kísérletét. A végeredmény azonban nem változott, Svájc egymást követő hatodik alkalommal vívta meg veretlenül első vb-mérkőzését, Kamerun ugyanakkor sorozatban nyolcadik világbajnoki összecsapásán maradt alul.

Ennél többször csak Mexikó (1930 és 1958 között kilencszer) kapott ki egymás után.

Ez hogy maradt ki?

Seferovic kihagyta a meccs helyzetét, miután ziccerben kilépve kicselezte az utolsó kamerunit, pont őt találta el a lövésével.

Itt a hajrá

Az utolsó tíz perc egy svájci helyzettel, majd büntető reklamálásával kezdődött, de az eredmény még mindig 1-0.

Újabb cserebere

Vargas is távozik, őt Fabian Rieder váltja… kameruni részről Mbeumo helyére Nicolas Ngamaleu állt be.

Változtatás

Első csere a kameruniaké: Hongla helyére Gaël Ondoua állt be.

Teljes pálfordulás

Olyan a mérkőzés, mintha Svájc az első félidőt plusz bemelegítésre használta volna fel. Rá sem lehet ismerni, jól védekezik, lendületesen támad…

Csupacsel Chuopo

Chuopo-Moting lecselezte magát az alapvonalig, onnan elindult a kapu felé, de Sommer zárta a szöget.

Zavarodottság

Kicsit megzavarodott a kameruni csapat a bekapott góltól, hátul nagyobb zavar mutatkozik.

1-0 Embolo

Hát ez gyors volt, Shaqiri passzát Embolo közelről vágta a kapuba (1-0).

Félidő

Azok után, hogy Yakin kapitány minden idők legjobb vb-teljesítményét ígérte, Svájcnak össze kell kapnia magát a szünetben.

Mert eddig Kamerun jobb.

Hopp, Svájc veszélyeztet

Vargas balról küldött középre szögletet, a védők nagyon elnézték, mert végül Elvedi fejelhetett, de elvétette a kaput.

Óriási mentés!!!

Chuopo-Moting kapott pazar indítást a jobbszélen, szépen centerezett, de Widmer nagy vágtával visszaért és az utolsó pillanatban szerelte Toko Ekambit.

Nagy kameruni nyomás

Újabb kameruni helyzet, ezúttal Hongla lőtt kiszorított helyzetből, jobbról az ötös sarkától, Sommer csak kiütni tudta a labdát, de az érkező védő felszabadított.