Élő Közvetítések

Úgy megijedtek a franciák, hogy elgázolták Ausztráliát

Chandan KHANNA / AFP
Ugyan Craig Goodwin találatával már a 9. percben vezetést szerzett Ausztrália, a világbajnoki címvédő Franciaország könnyedén fordított, és a kétgólos Olivier Giroud vezérletével 4-1-re győzött a D csoport első fordulójában.

Alaposan meglepte a címvédőt az ausztrál válogatott, a 9. percben ugyanis Leckie jobb oldali beadását Goodwin közelről lőtte a léc alá (0-1). Ráadásul az akció során megsérült Lucas Hernández, akit le is kellett cserélni, az öccse, Theo váltotta.

Ez felrázta a franciákat, a 27. percben Theo Hernández visszaívelt a kapu elé, Adrien Rabiot pedig hét méterről pontosan fejelt (1-1). Újabb öt perc múlva már vezetett is az európai válogatott, Rabiot ezúttal gólpasszt adott, Giroud pedig nem hibázott (2-1).

A második félidő közepén Mbappé is megtalálta az utat a kapuig, Dembélé beívelését követően két védő között fejelet a kapuba (3-1).

A 71. percben aztán Mbappé készített elő, balról érkező beívelését pedig Giroud bólintotta be öt méterről (4-1). A csatár 51. alkalommal volt eredményes a válogatottban, ezzel utolérte az örökranglistán Therry Henryt, mellesleg a legidősebb francia lett, aki vb-n betalált (Zinedine Zidane-t előzte meg).

Legutóbb 2006-ban a brazilok nyerték meg első csoportmeccsüket címvédőként, azóta ez az olaszoknak, spanyoloknak és németeknek sem sikerült.

Vb, C csoport, 1. forduló

Franciaország – Ausztrália 4-1 (2-1)
al-Vakra, al-Dzsanub Stadion, 40 875 néző
v.: Victor Gomes (dél-afrikai)
Franciaország: Lloris – Pavard (Koundé, 89.), Upamecano, Konaté, Lucas Hernández (Theo Hernández, 13.) – Rabiot, Griezmann, Tchouaméni (Fofana, 77.) – Dembélé (Coman, 77.), Mbappé – Giroud (Macus Thuram, 89.)
Ausztrália: Ryan – Atkinson (Degenek, 85.), Souttar, Rowles, Behich – McGree (Mabil, 73.), Mooy, Irvine (Baccus, 85.) – Leckie, Duke (Cummings, 56.), Goodwin (Kuol, 73.)
gól: Rabiot (27.), Giroud (32., 71.), Mbappé (68.), illetve Goodwin (9.)
sárga lap: Duke (55.), Irvine (80.), Mooy (95.)

Giroud duplázott és történelmet írt

Azok után, hogy Szaúd-Arábia legyőzte Argentínát, egy pillanatra felrémlett az újabb meglepetés lehetősége, amikor Ausztrália már a 9. percben megszerezte a vezetést Craig Goodwin révén, ám a világbajnoki címvédő Franciaország nem rogyott meg, és simán megfordította a mérkőzést. Olivier Giroud duplázott és 51. találatával utolérte az örökranglistán Thierry Henryt, Kylian Mbappé és Adrien Rabiot egy-egy góllal és gólpasszal zárt – így lett 4-1 a vége.

Rossz labdalevétel

Mbappé léphetett volna ki ziccerben, de rosszul vette le a labdát, így a kivetődő kapus megkaparintotta.

Jön Coman és Fofana

A franciáknál Dembelé helyére Coman állt be, míg Tchouaménit Fofana váltotta.

Beindultak a cserék

Ausztrál oldalon McGree és Goodwin helyére Awer Mabil, illetve Garang Kuol állt be.

3-1 Mbappé

Na, csak összejött: Dembelé beadását Mbappé két védő közül fejelte a kapuba (3-1).

ŐRÜLET!

Újabb hatalmas ziccer, ezúttal Griezmann lőhetett szabadon, de egy védő a gólvonalról mentett.

Nagyon érik az újabb gól

Ezúttal Tchouaméni passzát Mbappé lőtte kapura, de egy bevetődő védő menteni tudott. Egy perc múlva ismét Mbappé próbálkozott, ezúttal is védőt talált el.

Ausztrál csere

Csere az ausztráloknál: a friss sárgalapos Duke helyére Jason Cummings állt be.

Nyomnak a franciák

Újabb szép francia akciók: Theo Hernandez kapott nagy labdát, balról, az alapvonalról visszagurított, Tchouaméni 16 méterről lőtt, de a védőkről lepattant.

De még nem volt vége, Theo Hernandezhez került a labda, aki balról középre ívelt, Giroud félfordulatos ollózása viszont célt tévesztett.

Hat perc ráadás

Ezt majdnem kihasználták az ausztrálok: McGree beadását Irvine jobbról visszafejelte, a labda a jobb kapufáról került ki az alapvonalon túlra.

Semmit sem érő csodajáték

Giezmann kapott nagyszerű indítást, mellel maga elé tette a labdát, majd ballal középre emelte, a lendületből érkező Mbappé pedig 6 méterről az égbe lőtte. Őrült nagy helyzet volt!

Ismét Mbappé

Ismét Mbappé volt a feladó, talppal visszagurított labdáját  Griezmann 16 méterről lőtte a bal kapufa mellé.

Akcióban a franciák

Mbappé passzát Dembelé alig érte el, így a labda csúnyán a kapu fölé pattant.

2-1 Giroud

Na, most már jobban ment: Mbappé szerzett labdát, Rabiot tökéletesen centerezett, Giroud pedig sakk-matt ziccer után talált az üres kapuba (2-1).

Fejben/fejjel nagyok

Újabb francia lehetőség, de ezúttal a Griezmann, Giroud tandem nem dolgozott tökéletesen: előbbi beadását utóbbi a kapu fölé fejelte.

1-1 Rabiot

Itt az egyenlítés, Theo Hernandez középre ívelésére Rabiot érkezett a legjobban, közeli fejesét nem védhette a kapus (1-1).

Ez mekkora gól lehetett volna!

Egy eladott labdát Duke szerzett meg, megtolta, majd 23 méterről majdnem kilőtte a bal felsőt – nem véletlenül fogta a fejét, az év gólja lehetett volna.